V niedziela Wielkiego Postu (10 IV 2011)

2. Przypadająca dzisiaj pierwsza rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem zachęca do modlitwy za wszystkich, którzy wtedy zginęli w pielgrzymce do Katynia.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Msze święte z naukami dla wszystkich będą o godzinie 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nauki dla młodzieży studiującej i pracującej będą o godzinie 19.00. W dniach rekolekcyjnych nie ma Mszy świętej o godz.8.00. Msza Święta dla chorych połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem będzie w środę o godzinie 11.00. Spowiedź Święta będzie w środę i czwartek od godziny 6.30 do 12.00 oraz od godziny 15.00 do 20.00. Księża goście będą spowiadali od godziny 8.30. Do obłożnie chorych księża udadzą się z Sakramentami Świętymi w sobotę 16 kwietnia - zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W Żuradzie Msza Święta dla chorych i starszych wiekiem będzie w sobotę 16 kwietnia o godzinie 17.00 w domu katechetycznym. Rekolekcje zakończymy w czwartek.

4. W najbliższy piątek o godzinie 18.30 odbędzie się, zwyczajem lat poprzednich, Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w bazylice o żadnej innej godzinie. W tym szczególnym roku beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, który krzyża trzymał się do końca życia, i z tej racji, że w Rynku trwają prace modernizacyjne, chcemy przejść z krzyżem innymi drogami. Trasa przejścia Drogi Krzyżowej będzie przebiegać ulicami: Mickiewicza, Kantego, Powstańców Śląskich, Gwarecką, Hutniczą i Sławkowską. Bardzo prosimy o liczny udział w tym Nabożeństwie. Przebieg trasy Drogi Krzyżowej jest uzgodniony ze Starostwem Powiatu Olkusz. Bardzo serdecznie dziękujemy Staroście Powiatu Panu Jerzemu Kwaśniewskiemu za wyrażenie zgody na przejście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej wyżej wymienionymi drogami.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W Sosnowcu obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży . Z naszej Parafii pojedzie duża grupa młodzieży na te uroczystości.

6. Tydzień temu nasi Parafianie złożyli do puszek na Dom Samotnej Matki w Sosnowcu sumę w wysokości 1350 zł nie licząc zakupu plakietek. Bóg zapłać.

7. Osoby zainteresowane wyjazdem do klasztoru w Pilicy na Mszę Świętą o uzdrowienie i uwolnienie proszone są o zapisywanie się telefoniczne u p. Komuńskiej. Wyjazd nastąpi w środę 13 kwietnia o godzinie 16.30 z parkingu przy hotelu Wiktoria. Koszt wraz z ubezpieczeniem wynosi 12 zł.

8. W dniach 17 – 22 kwietnia 2011 organizowana jest pielgrzymka autokarowa na uroczystości Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem: 40 zł. Zapisy w kancelarii.

9. Trwają jeszcze zapisy na wyjazd do Krakowa – Łagiewnik w dniu 1 maja, aby tam w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mieć szczególną wspólnotę modlitwy z beatyfikacją Papieża Jana Pawła II w Watykanie.

10. W piątek o godzinie 16.00 w kaplicy Sióstr będzie odprawiona Msza Święta dla Caritas naszej Parafii.