XVII Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


BĄDŹMY UCZNIAMI CHRYSTUSAOd 8 i 9 do 13 sierpnia 2008 trwała pątnicza droga pielgrzymów Diecezji Sosnowieckiej wędrujących pieszo przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. 8-go wyruszyły grupy pątnicze z Jaworzna, Sosnowca i Będzina. 9-go nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Pielgrzymki Mszą Św. o godz. 8.00 w Bazylice Mn. pw. Św. Andrzeja Ap. w Olkuszu.

 
XVII Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


Grupa Bioło-Czerwona

 
XVI Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


NA SKALE ZBUDUJĘ DOM

9 sierpnia 2007 Mszą Św. o godz. 8. 30 w Bazylice pw. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu rozpoczęła się oficjalnie pierwsza część Pielgrzymki diecezjalnej - grupy pątnicze z Jaworzna, Sosnowca i Będzina wyruszyły 8 sierpnia. Połączenie tych grup miało miejsce w Podzamczu koło Ogrodzieńca. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z piosenki religijnej: „Na skale zbuduję dom”. Inspiracją do niego była wypowiedź Ojca Świętego Benedykta XVI z homilii wygłoszonej podczas spotkania z młodzieżą w Krakowie w 2006r. (por. Ks. Kan. Henryk Januchta, Główny Przewodnik Pielgrzymki Sosnowieckiej, wywiad - strona internetowa Diecezji Sosnowieckiej). Druga część Pielgrzymki swoje pielgrzymowanie rozpoczęła natomiast z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie 23 sierpnia. W pielgrzymowanie diecezjalne włączają się także nieco mniejsze pielgrzymki, które mają również swoją tradycję, a mianowicie z Jaworzna, Wolbromia i Siewierza. Przyjrzyjmy się Pielgrzymce, która wyruszyła z Olkusza, a dotarła przed oblicze Jasnogórskiej Pani 13 sierpnia.

 
XV Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


Nieco deszczowa, czasami słoneczna ale z pewnością pełna "Ducha" i napełniająca radością i wieloma łaskami. Tak w skrócie pozwolę sobie w tym jednym zdaniu opisać to co mogliśmy przeżyć podczas jubileuszowej XV Sosnowieckiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Klika zdjęć z pielgrzymki można znaleźć tutaj
Zdjecia z XV Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

 
1 2 3 4 5 6 7 8
32-300 Olkusz, ul. Szpitalna 1.
Tel. Kancelaria: (0-32) 643-15-20; fax (0-32) 647-81-57 Tel. Ks. Proboszcz:(0-32) 643-08-91
e-mail Parafii: bazylika@bazylika.pl
All rights reserved. Copyright © by Bazylika Olkusz 2003.
Graphics by kordian, HTML & PHP by bartm