Jesteś tutaj

X NIEDZIELA ZWYKŁA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 10.06.2018 r.

1. Tydzień temu ,Parafianie nasi wsparli Świątynię Opatrzności Bożej ofiarami do puszek w wysokości1610 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2.Dzisiaj o godzinie 14.30 poświęcenie pól - Bogucin Mały i Czarny Las - z Mszą Św.

3. Kupując dziś przed bazyliką , któryś z namalowanych obrazów przez malarkę Panią Irenę wspieramy konserwację organów Hansa Hummla w naszej świątyni. Prace montażowe przy organach są wykonywane cały czas- już jest ustawionych i zaintonowanych 7 głosów- brzmią doskonale- taka jest opinia niezależnych ekspertów.Za tydzień ,w trzecią niedzielę miesiąca ,większą ofiarnością na tacę będziemy wspierać to wielkie dzieło, a przed bazyliką będzie możliwość wsparcia rehabilitacji i leczenia mieszkanki Sosnowca- prosi o to ojciec dziecka i ma na tę okoliczność zgodę Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

4. W dniu 16 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostania odprawiona uroczysta Msza Święta ,upamiętniająca wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości ,po Mszy Świętej ,będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Całość zwieńczy specjalny koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ", z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej, zawierający największe przeboje, zupełnie nowe utwory napisane z okazji 100 – lecia niepodległości, a także pieśni upamiętniające niezwykłą postać Ojca Świętego Jana Pawła II i rolę jaką odegrał on w dążeniu Polaków do wolności.

Tradycyjnie ,w tym dniu będzie także możliwość wzięcia udziału w Marszu dla życia, który wyruszy o godz. 16:00 z par. św. Floriana w Sosnowcu i ulicami Sosnowca skieruje się na Plac Papieski.

Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji szczególne miejsce zajmuje Sztafeta niepodległości - wydarzenie biegowe upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej na terenie naszej diecezji. Sztafeta jest adresowana do wszystkich a szczególnie do rodzin. Każdy uczestnik sztafety bezpłatnie otrzyma piękną patriotyczną koszulkę i medal za uczestnictwo. Wszelkie szczegółowe informacje, wraz z zapisami, znajdują się na stronie internetowej naszej diecezji. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Całość rozpocznie się Mszą Świętą 17 czerwca w Bydlinie o godz. 7:30 . Uroczyste zakończenie będzie na rynku w Jaworznie.
W przygotowanie i zabezpieczenie Sztafety Niepodległości na terenie Gminy Olkusz jest zaangażowany Urząd Miasta i Gminy Olkusz, na czele z Panem Burmistrzem Romanem Piaśnikiem.” Olkuski” odcinek Sztafety rozpocznie się w niedzielę 17 czerwca około godziny 10.45 pod świetlicą w Bogucinie Małym, skąd uczestnicy udadzą się do Olkusza na ul. Szkolną, gdzie około godziny 11.15 rozpocznie się rekreacyjny, rodzinny odcinek biegu. Z ul. Szkolnej bieg skieruje się do rynku, gdzie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się wspomnienie bohaterów walki o Niepodległą Polskę. Z rynku Sztafeta pobiegnie w kierunku kopalni Pomorzany.
Zainteresowani mogą swobodnie wybrać odcinek, którym pobiegną. Zapisów dokonywać można na stronie internetowej www.sztafetadiecezjalna.pl. Uczestnicy powinni przy być na miejsce oznaczone jako początek odcinka biegu z przynajmniej półgodzinnym wyprzedzeniem.
W związku z organizacją Sztafety Niepodległości, na trasie biegu mogą występować utrudnienia w ruchu. Na olkuskim rynku ograniczona zostanie liczba miejsc postojowych.

5.Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na Jasna Górę w dniu 8 lipca. Bliższe informacje w biurze Radia Maryja przy naszej parafii w niedzielę w godzinach od 9.00 – 13.00.

6.W czwartek przypada 48 rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Piotra Skuchy- wspierajmy jego posługę Bogu naszymi modlitwami.

7.Trwają zapisy na Festiwal Życia w Kokotku.
Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą świętą.
Hasło w 2018 roku: „Wstań” – na podstawie wersu z Księgi Jozuego.
Tłem wydarzenia będzie barwna księga Biblii o wejściu Izraelitów do Ziemi Obiecanej, zmaganiach, walkach i chyba najbardziej spektakularnym w historii świata podbojem miasta (Jerycho) przy pomocy trąb!
Najważniejsze informacje o Festiwalu Życia 2018:
Termin: 2-8.07.2018 r.
2000 spodziewanych uczestników
Bogaty program (Luxtorpeda, TGD, relikwie Drzewa Krzyża Świętego)
Wydarzenie organizują Misjonarze Oblaci MN, Archidiecezja Katowicka, Archidiecezja Częstochowska, Diecezja Gliwicka, Diecezja Bielsko-Żywiecka i Diecezja Sosnowiecka, a patronatem honorowym festiwal objęli także dodatkowo Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego.
Festiwal wspierają media i darczyńcy. W trakcie Festiwalu Życia prowadzone będą relacje na oficjalnej stronie internetowej (www.festiwalzycia.pl) i na kanałach społecznościowych.

8. We wtorek wspominamy bł. o. Alfonsa Mazurka i towarzyszy męczenników II wojny światowej, beatyfikowanych przez św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa w Warszawie w 1999 r.
W środę 13 VI przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i wybitnym kaznodzieją średniowiecza.
15 VI wspominamy bł Jolantę, siostrę św. Kingi. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnica klauzurową – klaryską.