Jesteś tutaj

IX NIEDZIELA ZWYKŁA- XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

IX NIEDZIELA ZWYKŁA- XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 3.06.2018 r.

1.Dzisiaj jest IX Niedziela Zwykła i jednocześnie XI Święto Dziękczynienia. Modlitwą i ofiarnością wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. W oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna odbywa się po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30. W Oktawie Bożego Ciała litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji eucharystycznej po Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godzinie 18.00, dzisiaj po Mszy Świętej o 11.30.
Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała - w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych na placu kościelnym. Tradycyjnie prosimy grupy, które ubierały ołtarze w Boże Ciało, o przystrojenie ołtarzy na zakończenie oktawy. Zapraszamy całą asystę i wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości. Przypominamy, że w tym dniu będzie udzielone błogosławieństwo wszystkim dzieciom oraz nastąpi tradycyjne poświęcenie wianków.

3. W piątek-Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ,a w sobotę Niepokalanego Serca NMP. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie ma postu.

4. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na wiosenną sesję rekolekcyjną w dniach 8- 10 czerwca w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Zgłoszenia do poniedziałku 4 czerwca 2018 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.szkolazycia.info w zakładce filia Olkusz.

5. W czwartek Ks. Robert Żwirek obchodzi swoje imieniny- solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności- tego samego życzymy wszystkim Parafianom, którzy w miesiącu czerwcu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice.

6. 16 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostania odprawiona uroczysta Msza Święta upamiętniająca wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy Świętej będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Całość zwieńczy specjalny koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ", z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej, zawierający największe przeboje, zupełnie nowe utwory napisane z okazji 100 – lecia niepodległości, a także pieśni upamiętniające niezwykłą postać Ojca Świętego Jana Pawła II i rolę jaką odegrał on w dążeniu Polaków do wolności.

Tradycyjnie w tym dniu będzie także możliwość wzięcia udziału w Marszu dla życia, który wyruszy o godz. 16:00 z par. św. Floriana w Sosnowcu i ulicami Sosnowca skieruje się na Plac Papieski.

Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji szczególne miejsce zajmuje Sztafeta niepodległości - wydarzenie biegowe upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej na terenie naszej diecezji. Sztafeta jest adresowana do wszystkich a szczególnie do rodzin. Każdy uczestnik sztafety bezpłatnie otrzyma piękną patriotyczną koszulkę i medal za uczestnictwo. Wszelkie szczegółowe informacje, wraz z zapisami, znajdują się na stronie internetowej naszej Diecezji. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Całość rozpocznie się Msza Świętą 17 czerwca w Bydlinie o godz. 7:30 . Uroczyste zakończenie na rynku w Jaworznie.

7. Zmarli Parafianie w miesiącu maju-wszyscy śp.: Jan Anklewicz, Ryszard Niewiara, Maria Piątek, Henryk Kieres, Andrzej Piątek, Ewa Król, Marianna Płonka, Stanisława Korybalska, Marianna Nowak, Stanisław Karoń, Lech Myć, Wiesława Zakrzewska, Danuta Gałka, Manfred Zappa, Adam Koprowski, Mateusz Cetnarowski, Joanna Szymczyk, Leokadia Maciąg, Ryszard Nawara, Janina Kluczewska; Ojcze nasz…. Zdrowaś Mario… ..Wieczny odpoczynek….