Jesteś tutaj

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 27.05.2018 r.

1.Dzisiaj jest UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

2. W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Gorąco zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która wyruszy z bazyliki po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 10.00 i przejdzie następującymi ulicami : Basztową, Szpitalną, Mickiewicza, Górniczą, Kościuszki, Augustiańską i zakończenie na Rynku. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Bardzo prosimy Parafian, z następujących grup, o przygotowanie ołtarzy dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie:

Ołtarz I- Cech Rzemiosł Różnych, Rada Duszpasterska i Rodzice Służby Liturgicznej,

Ołtarz II- Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu,

Ołtarz III- Młodzież z grupy modlitewnej kol 3. 2-3i Grupa Zawierzenia I sobót miesiąca.

Ołtarz IV- Katecheci ,Akcja Katolicka, Franciszkański Zakon Świeckich , Wspólnota Emmanuel i Solidarność.

Jednocześnie serdecznie prosimy o kwiaty z lasów, pól i własnych ogrodów mieszkańców: do I ołtarza z Żurady/ wszystkie kolonie/, do II z Sieniczna, do III z Olewina, Wiśliczki i Rabsztyna a do ołtarza IV z Czarnego Lasu, Bogucina Małego oraz z Podgrabia. Znakiem wiary w obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba, przechodzącego ulicami miasta, niech będą udekorowane nasze domy. Zapraszamy asystę: dzieci, młodzież, pań i panów, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, chór parafialny, dzieci przedszkolne i młodszych klas Szkoły Podstawowej do sypania kwiatków- próba dla nich bezie w środę o godzinie 17.15.Dzieci z klas III prosimy o przyjście na procesję w strojach od I Komunii Świętej. Niech procesja Bożego Ciała będzie, jak zawsze, przeżywana w skupieniu i w nastroju modlitewnym. Spotkanie odpowiedzialnych osób za ołtarze będzie w środę o godz. 18.30 w sali nad kancelarią.

3. W oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna odbywa się po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30. W Oktawie Bożego Ciała litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji eucharystycznej po Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godzinie 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Kościół czci Najświętsze Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta będzie w czasie Mszy świętych i od godziny 16.00.W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny- w naszej świątyni odmawiamy 4 części różańca.
W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewana jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane przed Mszą Świętą wieczorną.

5. Dla szukających miejsca w przedszkolu informacja- Przedszkole Prywatne przy ul. Żuradzkiej jeszcze prowadzi zapisy.

6. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na wiosenna sesję rekolekcyjną w dniach 8- 10 czerwca w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Zgłoszenia do poniedziałku 4 czerwca 2018 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.szkolazycia.info w zakładce filia Olkusz.

7.W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 w naszej bazylice Ksiądz Czesław Rechul i Ksiądz Piotr Bardo będą świętować srebrny jubileusz kapłaństwa. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy- będzie można również księżom jubilatom złożyć życzenia.