Jesteś tutaj

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 20.05.2018 r.

1.Dzisiaj jest UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy Okres Wielkanocny. Za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu , przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj większymi ofiarami wspieramy prace konserwatorskie przy organach Hansa Hummla w naszej bazylice. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2.Wczoraj 4 diakonów naszego seminarium przyjęło w katedrze sakrament kapłaństwa. Módlmy się w ich intencji, aby dobrze służyli Kościołowi.

3. Jutro Kościół obchodzi święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte będą odprawione o godzinie : 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00 a w Olewinie o godzinie 17.00.

4. W czwartek Kościół będzie obchodził święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO i WIECZNEGO KAPŁANA.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

6. W piątek o godzinie 16.30 dzieci z klas III S.P nr 4 w Olkuszu i S.P. z Sieniczna przystąpią do I spowiedzi świętej ,a w sobotę o godzinie 11.00 będzie uroczystość I Komunii świętej dla dzieci ze S.P. nr 4 a o godzinie 13.00 dla dzieci z S.P. z Sieniczna.

7.W przyszłą niedzielę będzie uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Parafia w Braciejówce będzie przeżywała odpust .

8.W sobotę , odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel . Początek spotkania o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W naszej bazylice w sobotę najbliższą o godzinie 19.00 odbędzie się czuwanie modlitewne Trzy Namioty. Trzy Namioty oznaczają trzy miejsca modlitwy : będzie to namiot adoracji, namiot wstawiennictwa i namiot uwielbienia. Przewidziane są także trzy konferencje i poczęstunek. Czuwanie zakończy się Mszą świętą o godzinie 22.00. Szczegóły na plakacie.

10. Najbliższa sobota- 26 maja to Dzień Matki. O godzinie 18.00 w naszej bazylice będzie odprawiona Msza święta za zmarłe mamy- zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11.Caritas przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 29 czerwca do 1lipca włącznie. Koszt 180 zł// w tym dwa noclegi/. Ostateczny termin zapisu do 25 maja.

12. W sobotę – 2 czerwca odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasna Górę. Zapisy na wyjazd przyjmuje pani Edwarda Czarnota. Wyjazd o godzinie 7.15 z parkingu przy Victorii.

13. Dzisiaj poświęcenie pól: godz.14.30 Stary Olkusz – z Mszą Św. godz.14.30 ul. 20 Straconych ( bez Mszy św.), Kaplica ul. Sobieskiego 2, godz. 1530 Parcze – z Mszą św.

14.W miesiącu maju przypadają imieniny siostry Ireny Wójcik i pana Macieja Semli- życzymy solenizantom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności- w ich intencji i wszystkich solenizantów majowych- Pod Twoją obronę uciekamy się…