Jesteś tutaj

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 6.05.2018 r.

1. Dzisiaj jest VI Niedziela Wielkanocna. Gościmy wśród nas śpiewaków z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy świętej przed bazyliką można nabyć ich płyty oraz wesprzeć ich swoimi ofiarami- z góry dziękujemy.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i Błogosławieństwo w Pracy na Roli. Procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych rozpocznie się o godzinie 7.40. Osoby, które prze te trzy dni będą na Mszy Świętej o godzinie 7.00, jeżeli będą mogły, prosimy włączenie się w modlitwy procesji i ,o to samo prosimy parafian planujących być na Mszy Świętej o godzinie 8.00.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po wieczorowej Mszy Świętej.

3.Próba generalna kandydatów do bierzmowania będzie w czwartek o godzinie 18.00 – obecność obowiązkowa.
Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania , rodziców, i świadków będzie w piątek o godzinie 16.00.Uroczystość bierzmowania odbędzie w najbliższą sobotę o godzinie 18.00- sakramentu bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Skucha.

4. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.We wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika- Głównego Patrona naszej Ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.W niedzielę 22 kwietnia nasi Parafianie wsparli leczenie Agnieszki i Kamili ofiarami w wysokości 2330 zł. Bóg zapłać.

8. Serdecznie zapraszamy na uroczystość przyjęcia święceń diakonatu przez czterech alumnów naszego Seminarium. Święcenia odbędą się 12 maja o g. 10.00 w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu. Otoczmy przyszłych diakonów naszą modlitwą!
Z rąk Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka święcenia przyjmą: kl. Karol Goc – parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkusz., kl. Patryk Kucharski z parafii Nawiedzenia N.M.P. w Będzinie, kl. Karol Pszonka z parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich i kl. Paweł Szczepanik z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

9.Caritas przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 29 czerwca do lipca włącznie. Koszt 180 zł// w tym dwa noclegi/. Ostateczny termin zapisu do 25 maja.

10. Małżonków obchodzących w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza na Diecezjalny Jubileusz Małżeństw, który odbędzie się 16 czerwca/sobota/ w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej . Kuria Diecezjalna pragnie wysyłać jubilatom zaproszenia, dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie swoich
adresów w najbliższym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

11. Dzisiaj poświęcenie pól:

14.30 Żurada z Mszą Św. – 1 ksiądz
14.30 Sieniczno z Mszą Św. – 1 ksiądz
14.30 Rabsztyn z Mszą Św. – 1 ksiądz oraz godz. 16.00 – 29 Listopada ( bez Mszy Św.)

Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę/13 maja/

14.30 Kamyk (2 ołtarze) ul. Czarnogórska, Mazaniec, Boczna – bez Mszy Św., a o godz.16.00 ul. Sikorka – bez Mszy Św.
14.30 Wiśliczka – z Mszą Św.( parkujemy samochód na placu zabaw, następnie idziemy do I ołtarza i rozpoczyna się procesja do IV ołtarzy – od Kosmolowa – około godz. 15.15 rozpoczyna się Msza Św.)
14.30 Podgrabie – z Mszą Św.,( intencje podają mieszkańcy) później o godz. 16.00 –
ul. Cegielniana i Wapienna ( bez Mszy Św.)