Jesteś tutaj

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 29.04..2018 r.

1.Dzisiaj jest V Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

2.Wszystkich, którzy kiedykolwiek duchowo adoptowali dziecko, aby je otaczać modlitwa i chronić zapraszamy w I środę miesiąca na godzinę 18.00 do naszej bazyliki na Mszę świętą. Po Mszy świętej będzie możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi adopcji duchowej.

3.Nabożeństwo majowe odprawiane jest o godzinie 17.30 w dni powszednia a w niedziele i święta o godzinie 16.30. Jest polski zwyczaj, że w maju wierni, którzy maja dalej do kościoła modlą się przy kapliczkach i krzyżach- w naszej parafii ten piękny zwyczaj jest podtrzymywany. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tej modlitwy.

4.W najbliższym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie na Mszach świętych i od godziny 16.00.

5.W czwartek- Uroczystość NMP królowej Polski. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego, a Msza święta o godzinie 10.00 będzie odprawiona za Ojczyznę.

6.W najbliższą niedzielę- 6 maja o godzinie 10.00 będzie w naszej bazylice Msza święta w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

7.Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Olkusza i z Żurady w najbliższy piątek o godzinie 15.00 przystąpią I spowiedzi świętej. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci będzie w najbliższą sobotę o godzinie 11.00

8. IV Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa
W dniach od 23 do 26 czerwca 2018r. wyruszy IV Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych w najbliższą niedzielę.

9. Wszystkim, którzy w miesiącu maju będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej oraz wszelkiej pomyślności.

10. Zmarli parafianie w miesiącu maju : sp. Janina Strózik, Stefania Kępka, Antonina Cader, Alicja Kudzia, Bronisława Banyś, Stanisława Baran, Janina Czopek, Andrzej Kocyba, Zofia Bargieł, Janina Kasprzyk, Teresa Kopeć, Zbigniew Wawrowski, Mieczysław Curyło, Marian Łach…. Ojcze nasz. …Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek….