Jesteś tutaj

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 22.04.2018 r.

1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej oraz kwartalne dni modlitwy w tej intencji.

2.Jutro uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika- Głównego patrona naszej Ojczyzny, a w środę Kościół obchodzi święto św. Marka Ewangelisty- dzień modlitw o urodzaje.

3. Dzisiaj, przed bazyliką można ofiarami wesprzeć leczenie Agnieszki i Kamili. Bóg zapłać ofiarodawcom.

4. Próby dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się w dniach 24 i 25 04.2018r. (wtorek i środa) o godz. 17.00 -obecność obowiązkowa.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W sobotę 28 kwietnia odbędzie się spotkanie formacyjne „Wspólnoty Emmanuel”. Spotkania rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego .

7.Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa do Krakowa-Mogiły na czuwanie modlitewne. Wyjazd w dniu 04.05.2018r. w piątek o godzinie 17.00 spod Victorii ,powrót około godziny 3.00 nad ranem w sobotę. Będzie możliwość uroczystego przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Koszt wyjazdu do Mogiły 25.00 zł. Bliższe informacje pod nr telefonu 602442322 .Zapisy przyjmuje pani Todzia.

8. W piątek o godzinie 8.00 w naszej bazylice będzie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów na zakończenie nauki szkolnej z podziękowaniem za Boże i ludzkie dary minionego czasu i z prośbą o światło Ducha Świętego na czas matur i na czas dalszych ważnych decyzji- serdecznie zapraszamy.

9. W zakrystii można się zapisać na listę, abyśmy mogli powiadomić rodziny oczekujące na nawiedzenie w swoim mieszkaniu Matki Bożej w znaku figurki fatimskiej.

10 . Galeria Sztuki Współczesnej - Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza na IV Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej. Dzisiaj w ramach tego Festiwalu w naszej bazylice o godzinie 19.00 będzie koncert Zespołu Cracowie Ensemble – serdecznie zapraszamy.