Jesteś tutaj

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 15.04.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela, jako trzecia miesiąca ,jest w naszej parafii niedzielą większej ofiarności na potrzeby konserwacji organów Hansa Hummla w naszej bazylice- dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Koła Żywego Różańca z naszej parafii złożyły tysiąc złotych na konserwację organów w naszej bazylice, a pielgrzymi do Łagiewnik przekazali ofiarę w wysokości sto trzydzieści złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom..

2. O godz. 14.00 dzisiaj będzie Msza Św. z konferencją dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, rodziców i świadków- zapraszamy.

3. W tym roku Tydzień Biblijny rozpoczyna się Niedzielą Biblijną dzisiaj i potrwa do soboty - 21 kwietnia 2018 r. Do wspólnotowej lektury na Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w dn. 15 kwietnia (niedziela biblijna) został wybrany List do Rzymian .

4. Diecezjalna Akademia Rodziny Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie DAR-u 21 kwiecień 2018r. Program spotkania: Godz. 15.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Adam Wodarczyk: „Sługa Boży Franciszek Blachnicki”. Godz. 16.40 Projekcja filmu: „Prorok nie umiera”. Spotkanie odbędzie się w Sosnowcu ul. Będzińska- w auli budynku Uniwersytetu Śląskiego.

5. Dnia 28 kwietnia 2018 r. odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w 50 rocznicę koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej Anielskiej. W naszej parafii zapisy przyjmuje opiekunka Kół Różańcowych pani Edwarda Czarnota, wyjazd pielgrzymów z parkingu koło Victorii 28 kwietnia o godzinie 8.30.

6. Galeria Sztuki Współczesnej - Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza na IV Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej. Pełna informacja na plakatach w gablocie. W naszej bazylice będą 2 koncerty; 20 kwietnia o godzinie 19.00 i 22 kwietnia o godzinie 19.00- serdecznie zapraszamy.

7. W dniu 28 kwietnia 2018 r. odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz osób modlących się za kapłanów w 100. rocznicę otrzymania święceń kapłańskich przez św. Maksymiliana M. Kolbego. Zapraszamy do udziału grupy Margaretek z całej diecezji sosnowieckiej. Spotkanie w Niepokalanowie rozpocznie się o 9.00.