Jesteś tutaj

WIELKANOC 2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 1.04.2018 r.

ŻYCZENIA

Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu wielką nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o triumfie życia nad siłami ciemności i śmiercią . Świętujmy z radością. Dążmy do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Siostry i Bracia parafialnej rodziny Św. Andrzeja Apostoła, oraz wszyscy przeżywający, w wielki dzień Zmartwychwstania Pańskiego, Najświętszą Ofiarę-Trwajcie, Najdrożsi, w tej wierze. Wnikajcie coraz głębiej w ogrom miłości Boga do człowieka i nigdy nie zejdźcie z Chrystusowej drogi, gdyż tylko ona prowadzi do właściwego celu. Niech zawsze rodzi się pokój w sercu każdego z Was, niech rozwija się wielka nadzieja na przemianę życia osobistego, rodzinnego i środowiska pracy.
________________________________________
1.Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej. Nawiedzajmy groby najbliższych i błagajmy dla nich o pełne szczęście w niebie. Kto nie zdążył przyjąć Sakramentu pojednania w Wielkim Poście, niech to uczyni w trwającym czasie wielkanocnym. Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie ma postu.

2.Wyrażam serdeczne podziękowanie Kapłanom, moim najbliższym współpracownikom, za ich gorliwość w pracy duszpasterskiej, zwłaszcza w tym ostatnim okresie. Wspólnie zaś wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom współpracującym z nami: Siostrom Zakonnym, alumnom, katechetom, służbie liturgicznej, wszystkim pracownikom świeckim zatrudnionym przy bazylice, Chórowi Parafialnemu i Chórowi Cantores Minores Basilica Andreae pod dyr. Ks. Roberta Żwirka . Dziękujemy dzieciom, młodzieży, oraz dorosłym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Świętych Dni Paschalnych. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, zarówno z Olkusza jak i z Żurady, za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej. Jesteśmy wdzięczni asyście dzieci, Pań i Panów, wszystkim pocztom sztandarowym. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Panu Stanisławowi Łydce z Olewina za wykonanie z pszczelego wosku i przekazanie dla bazyliki okazałego, pięknego paschału.
Gorąco dziękujemy siostrom i tym , którzy pomagali pięknie przygotować Ołtarz Ciemnicy i Pańskiego Grobu. „Bóg zapłać” za przyniesione kwiaty i za ofiary złożone na zakupienie kwiatów. Jesteśmy wdzięczni Zespołowi Caritas za wszelką troskę o potrzebujących pomocy, za opiekę nad chorymi. Wyrażamy także wdzięczność wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne na te cele, za dar żywności oraz za inne dary. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na tacę i te na konto składane na potrzeby parafii i Kościoła Powszechnego.
Największym teraz dla nas wysiłkiem finansowym jest konserwacja naszych historycznych organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego. Od najbliższego wtorku dalej firma z Holandii będzie wykonywać prace montażowe w bazylice. Bóg zapłać za wspieranie finansowe tych prac.

3. W dniu jutrzejszym ofiary składane na tacę, zgodnie z wieloletnią tradycją, przeznaczymy na uczelnie katolickie.

4. W dniu 8 kwietnia będzie wyjazd autokarem - na Święto Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy Hotelu „Victoria”. Koszt wyjazdu – 20 zł.- zapisy w kancelarii parafialnej.

5.Trwają zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, która odbędzie się 14 kwietnia br. Ze względów organizacyjnych prosimy o szybkie zapisy, które prowadzone są w kancelarii.

6.W I czwartek miesiąca Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź będzie na Mszach Świętych i od godziny 16.00-17.30 a w I sobotę miesiąca szczególną cześć odbiera Niepokalane Serce Maryi- w bazylice odmawiamy cztery części różańca.Msza Święta o godzinie 18.00 jest odprawiana za Radio Maryja, TV TRWAM i inne media katolickie, które głoszą Ewangelię. Te dzieła wspieramy również naszymi ofiarami.

Zmarli Parafianie w miesiącu marcu , wszyscy śp.: Władysława Pomierna, Bolesław Fajnkuchen, Teodozja Żołądź, Włodzimierz Pieczyrak, Danuta Filipska, Lidia Stopa, Zenona Banek, Emilia Drygała, Stanisława Tomsia, Zofia Rosak, Mariusz Mirowski, Maria Adamczyk, Waldemar Drej, Urszula Węglarz, Józefa Krawczyk, Irena Wojna, Eugeniusz Haberko, Marianna Januszek, Teresa Gajewska, Irena Duchniak, Antoni Szymczyk, Otylia Kiełtyka, Natalia Karoń, Stanisław Kluczewski, Janina Peciak, Lech Kaczmarzyk… .Ojcze nasz… …Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…..