Jesteś tutaj

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 18.03.2018 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest V Niedziela Wielkiego Postu .W naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witam rekolekcjonistę ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania o. Józefa Niesłonego .
Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach Świętych odprawianych o godzinie : 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 19.30. W środę i czwartek od godziny 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 19.00 będzie spowiedź rekolekcyjna. Msza Święta dla chorych będzie w czwartek o godzinie 16.00..
Naszych chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą chodzić do Kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Piątek 30 marca 2018 r. od godz. 9.00- zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Wielkiej Środy 28 marca.

2.Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca jest niedzielą szczególnej naszej ofiarności na konserwację organów Hansa Hummla w naszej bazylice. Bóg zapłać za zrozumienie tej naszej wspólnej troski.

3.Jutro przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy się modlić za rzemieślników olkuskich i ich rodziny prosząc dla nich o wstawiennictwo patrona Św. Józefa- ogarniemy modlitwa również zmarłych rzemieślników.

4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej odprawionej o godzinie 18.00 będzie Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami miasta z bazyliki w kierunku cmentarza i z powrotem. Nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej o godzinie 16.00 i 17.00. Bardzo serdecznie prosimy o liczny i modlitewny udział w tym Nabożeństwie Męki Pańskiej. Prosimy o pomoc służb porządkowych :Policji, Straży Miejskiej, OSP.

5. W sobotę 24 marca , odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel . Spotkania rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego .

6.W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Świętej, a o godzinie 11.30 będzie procesja z palmami wokół bazyliki, a po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w bazylice WIECZÓR PASYJNY Z PIEŚNIĄ I ORGANAMI - więcej informacji na plakacie.

7. Można już składać do puszek, na bocznych ołtarzach, ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu w naszej bazylice.

8. Do pudła obok kosza Caritas w bazylice zachęcamy do składania potrzebnych darów dla misjonarzy - lista w gablocie przy kaplicy św. Jana Kantego.

9. Od dzisiejszej niedzieli można wspierać działalność naszej Caritas przez nabywanie paschalików i baranków wielkanocnych.

10.Z zakrystii można zabrać figurkę Matki Bożej Fatimskiej do nawiedzenia rodziny.