Jesteś tutaj

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 11.03.2018 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Ogłoszenia duszpasterskie
1.Z bazyliki św. Andrzeja Apostoła wyruszy po raz kolejny Diecezjalna Droga Krzyżowa Ekstremalna. Będzie ona polegała na przemarszu , na własną całkowita odpowiedzialność, nocą z piątku na sobotę , czyli z 16 na 17 marca 2018 r. trasy z Olkusza do Czernej. Wyprawa ta jest świadectwem wiary, wyzwaniem, zmaganiem się ze swymi słabościami i szansą na spotkanie z drugim człowiekiem. Trasa liczy ok. 25 km i wiedzie przez Osiek, Czubrowice, Paczółtowice/ trasa I/ lub przez Płoki, Ostrężnicę / trasa II/. Podpisane oświadczenia składamy w dniu 16 marca od godziny 17.00 do 20.30 w kaplicy katechetycznej, wtedy też uczestnik otrzyma mapkę tras i rozważania oraz odblask. Osoby planujące wracać z Czernej busem mogą nabyć bilet powrotu w cenie 5 zł. Diecezjalna Droga Krzyżowa Ekstremalna rozpocznie się w najbliższy piątek 16.03 Mszą św. w bazylice o godz. 21.00. Dojście do sanktuarium w Czernej planowane jest we wczesnych godzinach porannych.

2.Diecezjalna Indywidualna Ekstremalna Droga Krzyżowa nie stanowi elementu Edycji EDK.

3.Każdy uczestnik realizuje Indywidualną Drogę Krzyżową , na własną odpowiedzialność

4.Wybierając sposób realizacji Diecezjalnej Indywidualnej Drogi Krzyżowej Ekstremalnej uczestnik powinien:
a. wziąć pod uwagę swój stan psychofizyczny, w szczególności stan zdrowia, że nie ma żadnych przeciwwskazań do określonej formy realizacji Indywidualnej Drogi Krzyżowej,
b. zastosować się do standardów przejścia Indywidualnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w szczególności co do indywidualnego charakteru przejścia, zachowania zasady milczenia oraz poddania się refleksji na podstawie zaproponowanych rozważań lub własnych źródeł,
c. dokładnie zapoznać się z opisem trasy przejścia,
d. zapewnić sobie ubiór i wyposażenie do określonej trasy i czasu jej realizacji,
e. zapewnić osoby towarzyszące, jeśli jest to obiektywne konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa,
f. zastosować powszechnie stosowane środki bezpieczeństwa na trasie,
g. zachowywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności tymi dotyczącymi ruchu drogowego
powiadomić osoby trzecie o czasie realizacji planowanej trasy oraz jej przebiegu,
h. posiadać przy sobie telefon komórkowy i zapewnić jego funkcjonowanie co najmniej przez okres planowanej realizacji Indywidualnej Drogi Krzyżowej, posiadać przy sobie mapę lub inne sprawne urządzenie umożliwiające jednoznaczne zlokalizowanie jego położenia.
5.Zespół pomocników i Parafia św. Andrzeja w Olkuszu nie ponosi odpowiedzialności za sposób realizacji przez uczestników Indywidualnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody materialne i niematerialne powstałe w czasie przejścia trasy Diecezjalnej Drogi Krzyżowej Ekstremalnej.

6.Oświadczenia dla uczestników Diecezjalnej Drogi Krzyżowej Ekstremalnej można już dzisiaj odbierać w zakrystii .Podpisane oświadczenia składamy w dniu 16 marca od godziny 17.00 do 20.30 w kaplicy katechetycznej, wtedy też uczestnik otrzyma mapkę tras i rozważania oraz odblask. Osoby planujące wracać z Czernej busem mogą nabyć bilet powrotu w cenie 5 zł.

7. Naszych chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą chodzić do Kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Piątek 30 marca 2018 r. od godz. 9.00- zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Wielkiej Środy 28 marca.
8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły nr 1 z Olkusza i z Żurady odbędzie się w czwartek 15 marca o godz. 18.30 w salce przy kościele. Jest to bardzo ważne spotkanie, dlatego prosimy, by był na nim przynajmniej jeden z rodziców.
9. Od przyszłej niedzieli można w przedsionku bazyliki nabywać paschaliki i wielkanocne baranki. Ofiary złożone z tej okazji pomogą celom Caritas.