Jesteś tutaj

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 4.03.2018 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest III Niedziela Wielkiego Postu. Tydzień temu, do puszek przed bazyliką, nasi Parafianie na Kościoły Misyjne złożyli ofiary w wysokości 4150 zł. . Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritasowi za pomoc w zbiórce.

2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.00 – dla dzieci, 17.00 – dla dorosłych, 19.00- dla młodzieży, a Gorzkie Żale są odprawiane w niedziele o godzinie 16.00.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

3.W środę, czwartek i piątek szkoły średnie będą mieć rekolekcje według ustalonego w szkołach porządku. ZDZ wybiera spotkania o wyznaczonej w szkole godzinie. Bardzo serdecznie zapraszamy nauczycieli i katechetów do opieki nad uczniami w czasie rekolekcji. Dniem spowiedzi rekolekcyjnej będzie czwartek. W naszych modlitwach wspierajmy młodzież , aby dobrze skorzystała z czasu rekolekcji.

4. Naszych chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą chodzić do Kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Piątek 30 marca 2018 r. od godz. 9.00- zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Wielkiej Środy 28 marca.

5.Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 16, 17 i 18 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25.

6.Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości obędzie się dn. 8 marca 2018 r. (czwartek).

7.W dniu 11 marca 2018 .r o godz. 12.00 odbędzie się doroczna pielgrzymka Amazonek do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej- początek o godzinie 12.00.

8. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – 11 marca modlitwa za papieża Franciszka w 5 rocznicę jego pontyfikatu.
Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. 9. Do opisanych puszek można już składać ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu, a do kosza dary żywnościowe dla potrzebujących.

9. Wczoraj dotarł z Holandii kolejny transport piszczałek organowych po konserwacji. Piszczałki złożyliśmy w tylnej części bazyliki, co uszczupliło powierzchnie dla wiernych-prosimy o wyrozumiałość. Cały czas trwają w bazylice prace montażowe przy organach.

10. Zmarli Parafianie w miesiącu lutym; ś.p. Grażyna Kajda, Zofia Piłka, Michał Lekston, Edward Zapora, Jan Petlic, Franciszek Izdebski, Jan Łabuz, Tadeusz Wojna, Janina Dynerowicz, Łucja Kaszuba, Czesława Mentlewicz, Franciszek Smycz, Karol Stojewski, Marianna Wypasek, Fryda Kanigowska, Kazimierz Cebo, Stanisław Kuś, Alicja Czeladzka, Stanisława Ćwik, Dionizy Bomba, Aleksander Guzik… Ojcze nasz ..…Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…