Jesteś tutaj

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 25.02.2018 r.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest II Niedziela Wielkiego Postu.

2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.00 – dla dzieci, 17.00 – dla dorosłych, 19.00- dla młodzieży, a Gorzkie Żale są odprawiane w niedziele o godzinie 16.00.

3.W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce jest tradycyjnie przeprowadzana zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Kościoły Misyjne. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritasowi za pomoc w zbiórce.

4. W środę, czwartek i piątek Szkoły Podstawowe będą mieć rekolekcje wielkopostne. Klasy: IV, V, VI i VII będą przychodzić do bazyliki na godzinę 9.00 ,a klasy : I ,II, III na godzinę 11.00.Młodzież gimnazjalna będzie miała I spotkanie rekolekcyjne w szkole o godzinie 12.15. Spowiedź rekolekcyjna będzie dla uczniów klas IV –VII w czwartek o godzinie 9.00, dla gimnazjum w piątek o godzinie 16.00 Bardzo serdecznie zapraszamy nauczycieli i katechetów do opieki nad uczniami w czasie rekolekcji. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00.

5. W I czwartek Kościół modli się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne. W kaplicy św. Jana Kantego wspólna adoracja o godzinie 11.00, 13.00, i 15.00.

W I piątek Kościół czci Najświętsze Serce Jezusa. Spowiedź święta będzie w czasie Mszy Świętych rano i od godziny 16.00 .

W I sobotę miesiąca jest czczone Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W naszej bazylice tego dnia odmawiamy wszystkie 4 części różańca.

6. Wszystkim, którzy w miesiącu marcu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Do opisanych puszek można już składać ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu, a do kosza dary żywnościowe dla potrzebujących.