Jesteś tutaj

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 11.02.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest szósta Niedziela Zwykła .

2. Począwszy od 1 lutego Msza święta wieczorna w dni powszednie jest odprawiana o godz.18.00.

3. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy różne umartwienia . Wiele osób rezygnuje z picia alkoholu, czy palenia tytoniu. Modlitwą wspierajmy te dobre postanowienia.

4.W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 będzie Msza święta dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej oraz dla ich rodziców. Informacja dotyczy tych , którzy w przyszłą niedzielę będą na terenie naszej Parafii.

5.Krąg biblijny będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość i post /tzw. post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu/. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia/ czyli od 18 do 6o lat/Także wierni, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, są tego dnia zobowiązani do wypełnienia tej praktyki pokutnej.
W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą odprawione w naszej bazylice o godzinie ; 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00.

Kancelaria parafialna nie będzie czynna w Środę Popielcową.

7.Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.00 – dla dzieci, 17.00 – dla dorosłych, 19.00- dla młodzieży, a Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godzinie 16.00.

8.W czwartek przypada 31 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Wspierajmy naszą modlitwą posługę apostolską Księdza Biskupa Piotra.