Jesteś tutaj

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 4.02.2018 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Zwykła .W Święto Ofiarowania Pańskiego, do puszek przed bazyliką, na zakony kontemplacyjne złożono ofiary w wysokości 1760 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas Parafii za pomoc w zbiórce.

2. Począwszy od 1 lutego Msza święta wieczorna w dni powszednie jest odprawiana o godz.18.00.

3.Cały czas trwa w Parafii naszej nawiedzenie rodzin przez Maryję w znaku figurki fatimskiej. Codziennie 6 rodzin ma w swoich domach nawiedzenie. W ostatnim czasie rozpoczęło się nawiedzenie na Osiedlu Glinianki.

4.W poniedziałek 5 lutego wspominamy św. Agatę męczennicę. W wielu kościołach katolickich tego dnia święci się sól, chleb i wodę .Błogosławiony 5. lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić” – wyjaśnia w rozmowie z KAI ks. dr Joachim Kobienia.

5. We wtorek 6 lutego obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu

6. W sobotę 10 lutego wspominamy św. Scholastykę, dziewicę, siostrę św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

8.Kandydaci do sakramentu bierzmowania będą mieć spotkanie w bazylice we wtorek o godzinie 17.30.

9. W związku z przypadającym 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes Dniem Chorego, wszystkie osoby dotknięte cierpieniem, zapraszamy w sobotę, 10 lutego, o godz. 11 do bazyliki katedralnej w Sosnowcu na tradycyjną wspólną modlitwę. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

10.Zmarli parafianie w miesiącu styczniu :

ś.p. Kmiecik Stanisław, Gądek Bronisława, Karcz Stefan, Sobczyk Tomasz, Januszek Zygmunt, Kasprzyk Stanisław, Węglarz Mieczysław, Gądek Wiesława, Kluczewski Eugeniusz, Zub Fryderyka, Rogala Sabina, Gałka Henryk, Gołąb Mariusz, Osuch Janina, Fajnkuchen Jan, Rogóż Eleonora, Furman Marek, Szpik Mieczysław, Góździoł Ryszard, Tabor Barbara, Rogalski Henryk, Kubański Henryk ….Ojcze nasz…. Zdrowaś Mario…. Wieczny odpoczynek….