Jesteś tutaj

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 28.01.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Zwykła . Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Począwszy od 1 lutego Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz.18.00.

3. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. Będziemy mieli możliwość uczestniczenia we Mszy św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00, oraz w obrzędzie błogosławienia świec na początku każdej z nich. Spowiedź I piątkowa w czasie Mszy Świętych.
Ofiarowanie Pańskie to również Dzień Życia Konsekrowanego. Gorącą modlitwą otaczamy osoby, które żyją konsekracją zakonną. Szczególnie pragniemy modlić się w intencji Sióstr Służebniczek, a zwłaszcza tych, które pracują w naszej parafii: S. Przełożonej Katarzyny, S. Agnieszki i S. Ireny. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
a. I sobota – dzień poświęcony szczególnej czci Niepokalanego Serca NMP. Modlimy się wszystkimi częściami różańca. Msza święta o godz.18.00 będzie w intencji Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Wspieramy te katolickie media ofiarami składanymi na tacę.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za możliwość wspólnej modlitwy w Państwa domach. Dziękujemy za wszelką życzliwość, gościnność, ofiarność na rzecz Parafii i Diecezji i za każdy znak troski o Chrystusowy Kościół i naszą Parafię.
Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza za pomoc w kolędowaniu i ,w ich imieniu ,i ich rodzin dziękujemy za złożone ofiary dla nich. Bóg zapłać.

6.Wszystkim, którzy w miesiącu lutym będą mieć imieniny, urodziny lub inne ważne rocznice składamy najlepsze życzenia; dużo Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

Linki do filmów z koncertu kolęd w bazylice.

https://youtu.be/ukNhaEyBZqs - Wśród Nocnej Ciszy
https://youtu.be/7bDq-fGi4oE - O Gwiazdo Betlejemska
https://youtu.be/nYR8qNCelIc - Mizerna Cicha
https://youtu.be/tJk7mtVJFeg - Zapowiedź, Stała Nam się Nowina Miła, Przy Onej Górze, Rozkwitnęła się Lilija, Narodził Się Jezus