Jesteś tutaj

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 14.01.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dziś drugą Niedzielę zwykłą w ciągu roku. W liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

2. Kościół dzisiaj obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

3. W środę, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

5.Przyszła niedziela, jako trzecia miesiąca ,jest w naszej parafii niedzielą większej ofiarności na potrzeby konserwacji organów Hansa Hummla w naszej bazylice- dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

6. W niedzielę- 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek-, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

7. Patroni w tygodniu •

W środę- 17. I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej •
W piątek 19. I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; •

8.W niedzielę 21 stycznia o godzinie 15.00 uczniowie klas III Szkoły Podstawowej zapraszani są wraz z rodzicami na Msze Świętą. Podczas wspólnej Eucharystii będzie poświęcenie książeczek do nabożeństw.

9. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 będzie w naszej bazylice odprawiona Msza Święta przez Księdza biskupa Piotra Skuchę ,po której odbędzie się koncert uczniów nagrodzonych w ramach 6 Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
W czasie Mszy Świętej będzie śpiewał założony w grudniu przez ks. Roberta Chór kameralny Cantores Minores Basilica Sancti Andreae. Również po Mszy świętej chór kameralny będzie koncertował – chór wystąpi wraz solistami i orkiestrą kameralną w składzie: organy, dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela i fagot. Dyryguje ks. Robert Żwirek. Szczegóły na plakacie.

10. Można już nabywać w zakrystii kalendarze misyjne- ofiary złożone za ich zakup wspomogą polskich misjonarzy. Jest już do nabycia kolejny numer parafialnej gazetki „ Andrzejowym Szlakiem”- obejmuje on wydarzenia parafialne i duszpasterskie ostatniego półrocza. Zachęcamy do nabycia, a redaktorowi tego pisma Panu Tomaszowi Wilczyńskiemu bardzo serdecznie dziękujemy za trud redaktorski i wydawniczy. Bóg zapłać.

11. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek (15 I) – od godz. 15.30
ul. Nullo bl. 2, 3
1 ksiądz
ul. Nullo bl. 1, 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
1 ksiądz
ul. 29 Listopada /domy prywatne/ i bl. 1
1 ksiądz
ul. Kościuszki bl. 12, 14, ul. Nullo bl. 5a
1 ksiądz
ul. 29 Listopada bl. 5 i 3a
1 księży

Wtorek (16 I) – od godz. 15.30
ul. 29 Listopada bl. 3 i 3b
1 księży
ul. Rynek, Floriańska, Bóżnicza i ul. Mickiewicza bl. 7
1 ksiądz
ul. Augustiańska /domy prywatne/ i bl. 5
1 ksiądz
ul. Sławkowska /domy prywatne – jeden ksiądz od rynku/
1 ksiądz

Środa (17 I) – od godz. 15.30
ul. Sławkowska bl. 7c, 7e
1 ksiądz
ul. Sławkowska bl. 5, 7d
1 księży
ul. Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
1 ksiądz
ul. Sławkowska bl. 7, 7f
1 ksiądz

Czwartek (18 I) – od godz. 15.30
ul. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a
1 ksiądz
ul. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1
1 ksiądz
ul. Kazimierza Wielkiego bl. 53, 55
1 ksiądz
ul. Kazimierza Wielkiego bl. 71
1 ksiądz

Piątek (19 I) – od godz. 15.30
ul. Bylicy bl. 3
1 ksiądz
ul. Bylicy bl. 4
1 księży
ul. Bylicy bl. 5
1 ksiądz
ul. Korczaka bl. 1 i 6
2 księży

Sobota (20 I) – od godz. 9.00
ul. Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok
1 księży
ul. Sikorka /od końca/
1 ksiądz
ul. Rabsztyńska /od świateł/ oraz ul. Sikorka Nr 2 – 20
1 ksiądz i ul. Parcze /od początku/
1 ksiądz .