Jesteś tutaj

ŚWIĘTO SWIĘTEJ RODZINY:JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 31.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2018. Na progu Nowego Roku Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mszy Świętej o godzinie 13.00 odprawianej za naszą Parafię i Miasto Olkusz będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak..

2.W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Misyjny Dzień Dzieci. W naszej parafii mamy niedzielny porządek Mszy świętych. Tego dnia dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wypisując litery: C + M + B oraz cyfry bieżącego roku. Według tradycji te litery nawiązują do imion Mędrców. Inna interpretacja podaje, że ten skrót pochodzi z języka łacińskiego: Christus mansionem benedicat i oznacza Chrystus mieszkanie błogosławi. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. W Olkuszu w Uroczystość Trzech Króli będzie zorganizowany Orszak Trzech Króli. O godzinie 10.00 w każdym kościele będzie Msza Święta , a następnie przemarsz i spotkanie na placu dworcowym i stamtąd przejście wszystkich uczestników na Rynek. W naszej bazylice Mszy Świętej o godzinie 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Razem z nami będą modlić się alumni diecezji Sosnowieckiej. Orszak pod honorowym patronatem Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka organizuje Miasto i Gmina Olkusz, Parafia Św. Andrzeja, Parafia Św. Maksymiliana, Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Czerwone pelerynki orszakowe dla dorosłych i młodzieży będzie można odebrać w zakrystii w Święto Trzech Króli, zaś dzieci mają u siebie pelerynki z marszu roku ubiegłego.

3.Wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali na Jasną Górę w grupie żółto – niebieskiej oraz ich rodziny, zapraszamy na Świąteczne Spotkanie Pielgrzymów, które odbędzie w kościele pw. św. Maksymiliana w Olkuszu w niedzielę 7 stycznia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

a.Za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w czwartek

b.W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa; dzień zadośćuczynienia za nasze grzechy. Spowiedź święta rano i od godz.16.00 do 18.00.

5.W styczniu kancelaria czynna będzie tylko od 10.00 do 12.00, a w soboty od godziny 9.00 do 10.00.

6.Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Wtorek (2 I) – od godz. 15.30 ul. Mickiewicza /domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego 1 ksiądz ul. św. Jana Kantego /domy prywatne – od końca ulicy w kierunku centrum / 1 ksiądz ul. Kazimierza Wielkiego bl. 19 1 ksiądz ul. Kazimierza Wielkiego bl. 61 1 ksiądz

Środa (3 I) - od godz. 15.30 ul. Parkowa, Leśna/zaczyna od ul. Parkowej potem ul. Leśna/ 1 ksiądz ul. Piłsudskiego, Skwer, Krótka 1 ksiądz ul. Witeradowska, Asnyka 1 ksiądz al. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa 1 ksiądz ul. Dąbrowskiego, Kocjana 1 ksiądz

Czwartek (4 I) – od godz. 15.30 ul. Broniewskiego i ul. Boczna 1 ksiądz ul. Partyzantów, Składowa, Łukasińskiego 1 ksiądz ul. Minkiewicza, Nowa 1 ksiądz ul. Świętokrzyska, Na Skarpie 1 ksiądz ul. Polna, Olewińska, Słowackiego 1 ksiądz

Piątek (5 I) – od godz. 15.30 ul. Skłodowskiej /domy prywatne i blok/ 2 księży ul. Kopernika, Dygasińskiego 1 ksiądz ul. Budowlanych, Kolorowa, Piaskowa 1 ksiądz ul. Głowackiego /od początku/ 1 ksiądz Cały terminarz kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

7. W 2017 roku : chrzty – 173 dzieci, I Komunia Święta- 185 dzieci, bierzmowanie -133 osoby, sakrament małżeństwa- 80 par, zmarli- 219 osób.

8. Zmarli w grudniu nasi parafianie ; śp. : Krzysztof Głąb, Lucjan Jeleński, Marian Pawlusek, Zuzanna Sioła, Andrzej paczek, Katarzyna Stano, Ilona Rybicka, Marianna Gajda, Jan Wąs, Sławomir Ziach, Marian Hosiawa, Jozef Nikodem, Mieczysław Chwast, Julian Boroń, Piotr Bonecki, Marian Pomierny .. Ojcze nasz… .Zdrowaś Mario..Wieczny odpoczynek..