Jesteś tutaj

BOŻE NARODZENIE 2017

BOŻE NARODZENIE 2017 r.

1.Bóg stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. „ Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Piekne słowa św. Matki Teresy z Kalkuty. Jezus jest Nowym Życiem i poprzez swoje przyjście na świat przynosi nam życie. To On budzi w nas to, co uśpione, ożywia to, co jest martwe, rozlewa radość tam, gdzie panuje smutek, przynosi nadzieję wtedy, gdy pojawia się rozpacz, zapala światło w tym, co jest objęte ciemnością …” Niech ta Dobra Nowina dociera dzisiaj do wszystkich nas z nową siłą. To źródło najgłębszej nadziei dla każdego bez wyjątku człowieka. Bóg nie jest gdzieś, poza naszym zasięgiem. Bóg jest tuż obok nas, zjednoczony z nami, w naszym człowieczeństwie. Z prostotą pasterzy biegniemy do Betlejem, oddajemy cześć małemu Jezusowi, wyśpiewujemy z aniołami: Chwała na wysokości Bogu.

2.Kochani Parafianie, wszyscy Szanowni Goście, życzę Wam , wraz z naszymi kapłanami, jak najserdeczniej: prostoty wiary pasterzy oraz ich radości, przyjętej od Bożych wysłańców. Niech Chrystusowy pokój zamieszka w Waszych sercach i Waszych rodzinach. Niech każdego z Was napełnia obfitość łaski Bożej. Cieszcie się życzliwością ludzką, zdrowiem, powodzeniem w pracy i wszelką pomyślnością. Życzeniami ogarniam najbliższych współpracowników duchownych i świeckich, osoby, które na co dzień w cichości podejmują odpowiedzialność za naszą społeczność parafialną. My kapłani, którzy pracujemy w Parafii Św. Andrzeja Apostoła, w piękny dzień Bożego Narodzenia życzliwie pamiętamy o Ziomkach Olkuskich, którzy rozsiani są po całym świecie, utrzymują łączność z nami – pamiętamy o nich w naszych modlitwach. Oby Was wszystkich Syn Boży Jezus Chrystus obdarzał taką mocą, abyście mieli siłę na co dzień dawać o Nim świadectwo, i dzięki temu mogli osiągnąć pełnię radości w życiu wiecznym.

3.Czas Bożego Narodzenia to również okazja dla okazania wdzięczności. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy na co dzień pracują w naszej Parafii i troszczą się o jej dobrą służbę całej wspólnocie. Dziękuję za wszystkie oznaki troski, ofiarności tak wielu naszych Parafian o sprawy Misji, szeroko rozumianej pomocy potrzebującym w Parafii, Diecezji i w Kościele Powszechnym. Dziękuję za dar choinek do bazyliki, bardzo dziękuje naszym Siostrom Służebniczkom za piękną dekorację ,wcześniej adwentową ,a teraz Bożonarodzeniową- dziękuję dwom panom za pomoc . Niech tegoroczna szopka w naszej bazylice daje wiele radości dzieciom i dorosłym.

4.Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom paczek dla potrzebujących dzieci , Bóg zapłać za złożone dary żywnościowe i ofiary. Niech tę wielką dobroć serc i wyobraźnię miłosierdzia wynagradza Jezus Chrystus. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby.

5. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarnością włączają się w dzieło konserwacji historycznych organów Hansa Hummla w naszej bazylice. Prace restauratorskie i konserwatorskie trwają w Firmie Flentrop w Zaandam w Holandii i na miejscu w Olkuszu i Krakowie. W październiku rozpoczęto już prace końcowe- montażowe w naszej bazylice. Bóg zapłać.