Jesteś tutaj

IV NIEDZIELA ADWENTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 24.12.2017 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest IV Niedziela Adwentu -Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie dzisiaj Mszy Świętej o godzinie 17.00.W Wigilię wprawdzie nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość, ale Księża Biskupi zachęcają nas do zachowania dotychczasowych przepisów uświęconych tak długą i piękną tradycją. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii, niech będzie zapalona świeca Caritas, a w naszych sercach niech gości pokój. Pamiętajmy o osobach samotnych. Jeszcze można nabywać poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas.

2. Pasterka w Olewinie będzie odprawiona o godzinie 22.00, a w bazylice, tradycyjnie o godzinie 24.00.
Przed Pasterką będzie odśpiewana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Ofiary z Pasterki przeznaczane są na Fundusz Życia Diecezji Sosnowieckiej.

3. Msze Święte w Boże Narodzenie odprawiane będą według porządku świątecznego tzn. o godzinie :7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 , 14.30/ z racji chrztu świętego dzieci/ i o godzinie 17.00. Msza Święta o godzinie 11.30 będzie w intencji małżonków przeżywających jubileusze małżeńskie.

4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom paczek dla potrzebujących , dziękujemy za złożone na ten cel ofiary. Ta ofiarność i życzliwość zasługuje na szczególne uznanie i szacunek.- Bóg zapłać.

5. Uroczyste obchody tego tygodnia:

° 26-go grudnia, wtorek – święto św. Szczepana – Msze święte – jak w niedzielę. Tego dnia ofiary składamy na uczelnie katolickie.

° 27-go grudnia, środa – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

° 28-go grudnia, czwartek – święto św. Młodzianków – to dzień szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone;

W dniu 30- go grudnia, sobota o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza Święta za zmarłych w 2017 roku naszych Parafian – zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel rozpocznie się godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego Koronką do Miłosierdzia Bożego .

° 31-go grudnia, niedziela – Święto św. Rodziny i zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17:00 będzie sprawowana Msza święta z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku.

6.W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne, jak również unikalny śpiewnik „Kolędy polskie” – bogato ilustrowany arcydziełami mistrzów światowego malarstwa – zawiera teksty dwudziestu jeden najpiękniejszych pieśni Bożonarodzeniowych wraz z ich zapisem nutowym. Do albumu dołączona jest płyta DVD z karaoke. Dzieci z ogromną radością podejmują kolędowanie z tą pomocą.

7. Kończymy nasze pięciodniowe adwentowe rekolekcje. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu rekolekcjoniście Marcinowi Kruszakowi za ich przeprowadzenie i wszelką pomoc ,również w posłudze Eucharystii, sakramentu pojednania i sakramentu chorych. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Parafianom, którzy tak licznie włączyli się w rekolekcje i przez cały Adwent w Msze Święte roratnie. Bóg zapłać.