Jesteś tutaj

III NIEDZIELA ADWENTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 17.12.2017 r.

III NIEDZIELA ADWENTU- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest III niedziela Adwentu – tydzień temu w dniu modlitw i pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, nasi Parafianie złożyli przed bazyliką, do puszek ofiary w wysokości 3250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za udział w zbiórce.

2.Nasze rekolekcje adwentowe, w tym roku, rozpoczniemy w środę 20- grudnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ksiądz Marcin Kruszak- notariusz Kurii Sosnowieckiej. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godzinie : 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00.Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek i sobotę od godziny 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.Msze Święte z namaszczeniem chorych i starszych wiekiem będą w sobotę o godzinie 11.00 i 16.00.

3.Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej, a świece Caritas w przedsionkach bazyliki w niedziele, a w dni powszednie po Mszach Świętych roratnich w bocznym przedsionku lub zakrystii.

4.W poniedziałek i wtorek Msze Święte popołudniowe będą o godzinie 16.00 i 18.00 a dzieci na roraty zapraszamy na godzinę 16.00.

5.Trwają zapisy ,w celu stworzenia godzinnych dyżurów raz w miesiącu , aby cały czas ktoś modlił się przed Panem Jezusem wystawionym do adoracji w kaplicy św. JANA KANTEGO. Bliższe informacje i sposób zapisu jest na tablicy ogłoszeń.

6.Dzisiejsza niedziela, jako trzecia miesiąca ,jest w naszej parafii niedzielą większej ofiarności na potrzeby konserwacji organów Hansa Hummla w naszej bazylice- dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Przypominamy, że ofiary składane w podpisanych kopertach i na konto parafialne są wpisywane do karty kolędowej rodziny.

7.Uczniów przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą dzisiaj o godzinie 15.00 .

8. Unikalny śpiewnik „Kolędy polskie” – bogato ilustrowany arcydziełami mistrzów światowego malarstwa – zawiera teksty dwudziestu jeden najpiękniejszych pieśni Bożonarodzeniowych wraz z ich zapisem nutowym.

Do albumu dołączona jest płyta DVD z karaoke. Dzieci z ogromną radością podejmują kolędowanie z tą pomocą.

Wspaniała pomoc w zorganizowaniu świątecznego kolędowania, a także idealny prezent pod choinkę.
Do nabycia od niedzieli w naszej bazylice .
Cena. 20 złotych.