Jesteś tutaj

II NIEDZIELA ADWENTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 10.12.2017 r.

II NIEDZIELA ADWENTU- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest II niedziela Adwentu – dzień modlitw i pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed bazyliką, do puszek, można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za udział w zbiórce.

2.Nasze rekolekcje adwentowe, w tym roku, rozpoczniemy w środę 20- grudnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ksiądz Marcin Kruszak- notariusz Kurii Sosnowieckiej.

3.Adwentowe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, dnia 16 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku 14 grudnia.

4.Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej, a świece Caritas w przedsionkach bazyliki w niedziele, a w dni powszednie po Mszach Świętych roratnich w bocznym przedsionku lub zakrystii.

5. W najbliższy poniedziałek i wtorek w godzinach od 7.00 do 14.00 można składać zużyty sprzęt elektroniczny na placu przy plebanii od ulicy Mickiewicza. W ten sposób, wesprzemy zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ulotki informacyjne można zabrać z przedsionków bazyliki.

6.Trwają zapisy ,w celu stworzenia godzinnych dyżurów raz w miesiącu , aby cały czas ktoś modlił się przed Panem Jezusem wystawionym do adoracji w kaplicy św. JANA KANTEGO. Bliższe informacje i sposób zapisu jest na tablicy ogłoszeń.

7.Przyszła niedziela, jako trzecia miesiąca ,jest w naszej parafii niedzielą większej ofiarności na potrzeby konserwacji organów Hansa Hummla w naszej bazylice- dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Przypominamy, że ofiary składane w podpisanych kopertach i na konto parafialne są wpisywane do karty kolędowej rodziny.

8.Uczniów przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 15.00 w przyszłą niedzielę,

IX- informacje o wydarzeniach samorządowych i lokalnych, które w sposób uprzedzający mogą nam pomóc do dobrego świętowania Bożego Narodzenia, w którym Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek nie zginął ale miał życie wieczne.

1.Poseł na Sejm RP Jacek Osuch oraz Radny Rady Powiatu Łukasz Kmita wraz z Darczyńcami zapraszają na VII Świąteczne Spotkanie Wigilijne w Olkuszu w sobotę 16 grudnia o godz. 13.00 na olkuskim rynku z udziałem Pani Premier Beaty Szydło przy akompaniamencie góralskiej kapeli z Łącka.
Dotychczasowe spotkania wigilijne były wyjątkową okazją do złożenia sobie życzeń przez Mieszkańców i wspólnego śpiewu kolęd. W konkretny sposób pomagamy również potrzebującym, starszym i chorym Mieszkańcom naszego powiatu poprzez ofiarowanie im świątecznych paczek. W ten sposób możemy ofiarować im namiastkę prawdziwie rodzinnej i życzliwej atmosfery. W tym roku również chcemy kontynuować tę piękną tradycję.
Jednocześnie zapraszamy Wszystkich Mieszkańców z rodzinami do przybycia na olkuski rynek i skosztowania tradycyjnych potraw, ryb, pierogów i barszczu. Na dzieci czeka natomiast słodki upominek! Spotkajmy się wszyscy w najbliższą sobotę o godz. 13.00. Świąteczne Spotkanie Wigilijne pobłogosławi jego Ekscelencja ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

2. W niedzielę 17 grudnia o godzinie 13.00 olkuszanie kolejny raz spotkają się w czasie Wigilii Mieszkańców organizowanej na olkuskim rynku przez Pana burmistrza Romana Piaśnika. Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie to okazja do złożenia sobie życzeń, skosztowania świątecznych potraw, spotkania ze św. Mikołajem , Będzie również kiermasz Bożonarodzeniowy. Osoby potrzebujące będą mogły odebrać paczki z najpotrzebniejszymi w tym okresie produktami żywnościowymi. Świątecznej atmosfery dopełnią kolędy wykonywane na żywo.
- W pięknym czasie świąt Bożego Narodzenia nikomu nie powinno zabraknąć bliskości drugiej osoby, życzliwości i radości ze wspólnie spędzonych chwil. Zapraszam wszystkich – niezależnie od wieku – by świąteczną radością dzielili się na olkuskim rynku. Przygotowaliśmy wiele fantastycznych atrakcji, które sprawią, że wigilijne spotkanie upłynie w niezapomnianej atmosferze – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.