Jesteś tutaj

I NIEDZIELA ADWENTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 3.12.2017 r.

I NIEDZIELA ADWENTU- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. W niedziele Adwentu są śpiewane godzinki po Mszy Świętej roratniej. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w roratach, odprawianych o godzinie 6.00 i 17.00. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosiły lampiony.

2. Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”, po raz XXIV Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary za świece wynoszą:
mała świeca 6 zł. duża świeca 15 zł - część ofiar pozostaje w parafii z przeznaczeniem na lokalne potrzeby charytatywne, a 10 groszy z każdej świecy rozprowadzonej w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie. Świece można będzie nabywać codziennie w przedsionku bocznym bazyliki.

3.W tym tygodniu będzie I czwartek.Za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne będziemy modlić się w czwartek- w kaplicy św. Jana Kantego wspólna adoracja o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.u głoszące Ewangelię. Spotkanie Kręgu Biblijnego – wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. W niedzielę, 12 listopada, od parafii katedralnej rozpoczęła się organizowana przez Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie peregrynacja w naszej diecezji relikwii i ikony bł. Bartolo Longo – budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Podczas peregrynacji członkowie Zakonu przybliżają wiernym zarówno charyzmat Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, polegający na niesieniu różnorodnej pomocy dla chrześcijan w Ziemi Świętej, jak i postać bł. Bartolo Longo, "Apostoła Różańca", propagatora nowenny pompejańskiej oraz inicjatora wielu dzieł charytatywnych. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przy relikwiach, które odwiedzą naszą parafię 3 grudnia (niedziela) o godzinie 13.00.

5. W piątek 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ta tajemnica wiary mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Porządek Mszy św. 6.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 17.00.
Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 będzie w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Łaski .Kancelaria będzie nieczynna- z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość.

6.Trwają zapisy ,w celu stworzenia godzinnych dyżurów raz w miesiącu , aby cały czas ktoś modlił się przed Panem Jezusem wystawionym do adoracji w kaplicy św. JANA KANTEGO. Bliższe informacje i sposób zapisu jest na tablicy ogłoszeń.

7. W tym tygodniu wspominamy:
1.
o w poniedziałek 4 grudnia św. Barbarę, męczennicę.- odpust w parafii św. Barbary na Pomorzanach.
o we środę, 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa,
o we czwartek, 7 grudnia św. Ambrożego.
o
8.Wszystkim, którzy w miesiącu grudniu będą przeżywać swoje urodziny, imieniny lub inne rocznice składamy najlepsze życzenia; Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej , zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Zmarli Parafianie w listopadzie 2017 Śp.; Maria Białaś, Marta Myślicka, Jacek Kluczewski, Anna Kassyk, Tadeusz Stach, Eugeniusz Okoń, Anna Razowska, Zdzisław Dudek, Tomasz Minor, Jan Twardowski, Jan Rybiński, Janina Kulig, Tymoteusz Jan Lis, Kazimierz Baran, Franciszek Stach, Tadeusz Kurek, Zenon Mach, Zenon Mędrek, Magdalena Ciuraszkiewicz. Kazimierz Białek. Ojcze nasz… Zdrowaś Mario …Wieczny odpoczynek…