Jesteś tutaj

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

26.11.2017 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

- Ogłoszenia duszpasterskie

1.W CZWARTEK– 30 listopada Kościół czci św. Andrzeja Apostoła . W dniu odpustu naszego patrona Parafii Msze święte będą odprawione o godzinie 6.30, 8.30, 10.00 i 17.00. Uroczystą Mszę Świętą odpustową o godzinie 17.00 będzie celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ordynariusz dr Grzegorz Kaszak. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej są proszone wraz z rodzicami na odpust. W czasie Mszy świętej odpustowej Ksiądz Biskup poświęci im medaliki i łańcuszki. Uroczystość patrona Parafii to również ważny dzień w drodze do bierzmowania uczniów klas III gimnazjum- serdecznie ich zapraszamy wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy odpustowej. Zapraszamy chór parafialny, asystę , służbę liturgiczną ołtarza i wszystkich Parafian. Podczas odpustu będą z nami się modlić księża kanonicy- ten dzień jest świętem patronalnym Kapituły Olkusko- Pilickiej.

2. Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”, w I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 roku, po raz XXIV Caritas rozpocznie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Ofiary za świece wynoszą: mała świeca 6 zł. duża świeca 15 zł - część ofiar pozostaje w parafii z przeznaczeniem na lokalne potrzeby charytatywne, a 10 groszy z każdej świecy rozprowadzonej w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

3.W tym tygodniu będzie  I piątek i I sobota miesiąca.W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź na Mszach świętych i od godziny 16.00, a w I sobotę miesiąca Kościół oddaje cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny- całym różańcem modlimy się tego dnia w naszej bazylice. O godzinie 17.00 Msza święta za Radio Maryja i TV TRWAM i inne środki przekazu głoszące Ewangelię.

4.W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. W niedziele Adwentu są śpiewane godzinki po Mszy Świętej roratniej. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w roratach, odprawianych o godzinie 6.00 i 17.00. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosiły lampiony.

5. W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Barbary- patronki górników w naszej bazylice o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta za górników-zapraszamy górników, rodziny górnicze i górników, którzy już są na emeryturze, aby prosić św. Barbarę o łaski i dziękować za ochronę i wstawiennictwo.

6.W niedzielę, 12 listopada, od parafii katedralnej rozpoczęła się organizowana przez Zakon Rycerski Swietego Grobu Bożego w Jerozolimie peregrynacja w naszej diecezji relikwii i ikony bł. Barolo Longo- budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Podczas peregrynacji członkowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie,  przybliżą  swoją misję,polegającą na niesieniu różnorodnej pomocy dla chrześcija w Ziemi Świetej, jak i postać bł. Bartolo Longo, " Apostoła Różańca", propagatora nowenny pompejańskiej oraz inicjatora wielu dzieł charytatywnych.

Serdecznie zapraszamy do modlitwy przy relikwiach, które odwiedzą naszą parafię w niedzielę- 3 grudnia o godzinie 13.00.