Jesteś tutaj

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 19.11.2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1.Tydzień temu, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, nasi Parafianie złożyli do puszek ofiary w wysokości 3480 zł. – Bóg zapłać za ten dar dla potrzebujących.

2.W sobotę 25 Listopada odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel -początek spotkania o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego.

3. Wspólnota Kol 3, 2-3 zaprasza na czuwanie "Trzy Namioty" w wigilię uroczystości Chrystusa Króla, to jest w sobotę 25 listopada. Jest to okazja do wspólnej modlitwy uwielbienia, jak również do adoracji Najświętszego Sakramentu, skorzystania z sakramentu spowiedzi lub modlitwy wstawienniczej. Konferencje głoszą bracia dominikanie i ks. Stanisław Kołakowski. Czuwanie zakończy się Mszą Święta niedzielną. Zaczynamy o godzinie 19:00 w bazylice. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

4..Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia na 2 grudnia. Wszystkie bliższe informacje i zapisy w każdą niedzielę w biurze Radia Maryja przy naszej parafii.

6. W minionym tygodniu rozpoczęło się roznoszenie w naszej parafii poświęconych opłatków wigilijnych do rodzin .Opłatki roznoszą: pan organista Maciej Semla ,panowie kościelni Andrzej Kowalski i Marek Spyra .

7.W dzisiejszą niedzielę razem z nami modlą się , w ramach akcji powołań, alumni naszego Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za ich obecność wśród nas. Z naszej parafii aktualnie trzech kleryków przygotowuje się do kapłaństwa : Karol Goc w Sosnowieckim Seminarium Duchownym, Jakub Stanek w Seminarium Ojców Dominikanów i Karol Chmiel w Seminarium Ojców Oblatów Najświętszej Maryi Panny- wspierajmy ich modlitwą na drodze powołania do służby Bożej.

8. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą- III niedzielę miesiąca, są przeznaczone na prace konserwatorskie przy naszych organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego- ofiary składane na konto parafii lub w podpisanych kopertach są również wpisywane do karty kolędowej danej rodziny.Za zrozumienie z góry mówimy BÓG zapłać.

9. Jutro 20 listopada wspominamy w liturgii św. Rafała Kalinowskiego.

10. Z okazji wspomnienia św. Cecylii 22 XI – patronki muzyki kościelnej , składamy serdeczne życzenia dla pana organisty Macieja Semli, dla naszego Chóru Parafialnego i wieloletniego dyrygenta pana Jana Kućmierczyka oraz dla wszystkich, którzy na różny sposób dbają o śpiew kościelny w naszej bazylice i dla wszystkich, którzy włączają swój głos na chwałę Boga w liturgii Kościoła.

11. Już przed Mszami Świętymi dopołudniowymi w niedzielę czytamy wypominki roczne za zmarłych. W ten sposób, wspominając ich imiona, chcemy naszą modlitwą dopomóc im do zbawienia.

12. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich trwamy w modlitwie Nowenny przed ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego, która jest uroczystością Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata.