Jesteś tutaj

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 22.10.2017 r.

XXIX Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest XXIX Niedziela Zwykła. Kościół rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do składnia wypominek. Wypominki to forma modlitwy błagalnej za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można już składać w kancelarii.

3.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na jesienną sesję rekolekcyjną w dniach od 27 - 29 października br. Rekolekcje przeznaczone są dla wszystkich osób, które pragną pogłębić lub odnowić swoją wiarę. Zgłoszenia do poniedziałku 23 października w Parafii św. Maksymiliana w Olkuszu.

5.W Sobotę 28 października odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel - początek spotkania o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego.

6. Dzisiaj w przedsionku bazyliki i przez tydzień po Mszy Świętej wieczornej można składać podpisy , aby została uchwalona ustawa chroniącą od poczęcia ludzkie życie.

7.W czwartek o godzinie 15.00 spotykają się w kaplicy św. Jana Kantego członkowie Żywego Różańca na modlitwie w dniu Ogólnopolskiego Dziękczynienia Żywego Różańca w Polsce i z prośbą o beatyfikację założycielki Pauliny Jaricot.

8 . W sobotę Kościół odda cześć Bogu za świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

9. W kinie „Zbyszek” w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w dniu 15 listopada o godz. 16.00 i 18.00 będzie wyświetlany najnowszy film o św. Maksymilianie Marii Kolbe pt. „Dwie Korony”. W kancelarii przyjmujemy zapisy na ten film wraz z wpłatą za bilet w cenie 10 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli.

10. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o zmianie organizacji ruchu w okolicach cmentarza we wtorek 31 października i w środę 01 listopada. Wjazd w pobliże cmentarza będzie tylko od drogi krajowej nr 94. Ulica Kruszcowa do ulicy Ołowianej i ulica Powstańców Śląskich do ulicy Budowlanych będą ulicami jednokierunkowymi od DK 94 i od cmentarza w kierunku centrum miasta. Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu dostępna jest w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Autobusy komunikacji miejskiej we wtorek i środę będą kursowały do cmentarza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Związku Komunikacji Międzygminnej. Cena biletu na liniach MC i PSC wynosić będzie 1 zł.