Jesteś tutaj

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 15.10.2017 r.

XXVIII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest XXVIII Niedziela Zwykła. Tydzień temu w ramach ofiar składanych na Dzieło Nowego Tysiąclecia Parafianie nasi złożyli ofiary w wysokości 3 300 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również za dzisiejsze, większe ofiary składane na prace konserwatorskie przy organach w naszej bazylice.

2.DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE, RODZICE I UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 im. Antoniego Kocjana w OLKUSZU mają zaszczyt zaprosić na uroczystość Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły oraz 20-lecia nadania imienia Patrona Szkoły, Antoniego Kocjana. Uroczystość odbędzie się 17.10.2017 r. i rozpocznie się Jubileuszową Mszą Świętą w naszej bazylice o godz. 9.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do siedziby Szkoły, na dalszą część obchodów.

3. Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do składnia wypominek. Wypominki to forma modlitwy błagalnej za naszych bliskich zmarłych. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że związane są one z Eucharystią. Wypominki można już składać w kancelarii.

4.W poniedziałek będzie wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza- Ewangelisty, w piątek świętego Jana Kantego a w sobotę bł. Jakuba Strzemię.

5.W piątek będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Jana Kantego .Z tej racji w piątek w naszej Parafii nie będzie nas obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Święta odpustowa będzie odprawiona o godzinie 17.00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości. Dzieci klas III będą miały na odpuście poświęcenie różańca, a kandydaci do bierzmowania potwierdzą swoją obecnością modlitewną szczerą wolę dobrego przygotowania się do bierzmowania.