Jesteś tutaj

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 1.10.2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 26 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2.Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Gminna Rada Seniorów, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu zapraszają na uroczystości religijno-patriotyczne związane z 200 . rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicą usypania Kopca Kościuszki w Olkuszu. Uroczystości odbędą się 7 października 2017 r. a rozpoczną się od Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Bazylice św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy Świętej nastąpi uroczysty przemarsz mieszkańców pod Kopiec Kościuszki.

3. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie odprawione o godzinie 16.00 . Przed bazyliką można złożyć ofiarę na Caritas Diecezji Sosnowieckiej- Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas Parafii za pomoc w zbiórce.

4.Msza Święta wieczorna od 1 października jest odprawiana o godzinie 17.00, nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30, a w najbliższą sobotę o godzinie 8.30.

5. W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 20 pielgrzymka amazonek do Matki Bożej- początek o godzinie 9.30.

6. W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października na granicach naszego kraju odbędzie się modlitwa różańcowa pod hasłem „ Ratuj różańcem Polskę i Świat”. Przedstawiciele naszej Parafii wezmą udział w tej narodowej modlitwie na granicy a w naszej bazylice o godzinie 8.30 odmówimy 4 części różańca- serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Nasza biblioteka parafialna w budynku Rynek 3 będzie czynna w środy od godziny 16.00-18.00 i w soboty od godziny 11.00-12.00.

8. W I czwartek miesiąca Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź będzie na Mszach Świętych i od godziny 16.00-17.30 a w I sobotę miesiąca szczególną cześć odbiera Niepokalane Serce Maryi. Msza Święta o godzinie 17.00 jest odprawiana za Radio Maryja, TV TRWAM i inne media katolickie, które głoszą Ewangelię. Te dzieła wspieramy również naszymi ofiarami.

9.W najbliższym tygodniu wspominamy :w poniedziałek- św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek- św. Faustynę Kowalską a w sobotę jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

10./Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika- do wglądu w gablocie./

11.Już blisko jest termin powrotu organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego z zakładu konserwatorskiego z Holandii na swoje miejsce do naszej bazyliki. Pan dr hab. Krzysztof Urbaniak ,po ogłoszeniach, udzieli nam kolejnej informacji z przebiegu prac konserwatorskich.

12. Już w kancelarii można zapisywać zmarłych do modlitw wypominkowych.

13. Zmarli Parafianie w miesiącu wrześniu : wszyscy śp.- Januszek Stanisława, Łabędź Tomasz, Kanigowski Roman, Hyba Paweł, Goc Danuta, Kiełkowicz Wiesława, Mączka Otolia, Siadul Stanisław, Łydka Jerzy, Stano Henryka, Ziarnik Zdzisław. Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…