Jesteś tutaj

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 24.09.2017 r.

XXV Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 25 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .O godzinie 15.00 będzie Msza Święta dla uczniów przygotowujących się do I Komunii Świętej- serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek o godzinie 15.00 nasza Parafia modliła się w kaplicy Św. Jana Kantego, w ramach diecezjalnej sztafety modlitw o powołania kapłańskie – Bóg zapłać obecnym za wspólną modlitwę. Spodziewaliśmy się, że więcej osób weźmie sobie to zaproszenie do serca.

2a.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

3. Trwają zapisy na ministrantów. Serdecznie zachęcamy młodych chłopców, którzy zechcieliby dołączyć do grona służby liturgicznej ołtarza. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili ich do służby ministranckiej. Zapisy prowadzi opiekun liturgicznej służby ołtarza Ks. Piotr Janiczek.

4.W sobotę 30 września odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emanuel . Spotkania rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 00 w Kaplicy św. Jana Kantego , następnie będzie uwielbienie , adoracja , nauczanie , modlitwa wstawiennicza , Msza Św. oraz tradycyjnie kawa, herbata . Zapraszamy wszystkich chętnych ."

5. Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie we wtorek 3 października 2017 r.

W programie:
10:00 - rejestracja uczestników na Placu Rajskim
10:30 - zawiązanie wspólnoty w bazylice i okazja do spowiedzi w bazylice i na Placu Rajskim.
11:00 - Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka w kościele głównym.
12:00 - czas na posiłek, Ojcowie Bernardyni zapraszają na herbatę.
12:30 - zbiórka przy ołtarzu polowym i wspólne wyjście na dróżki.

6. 7 października 2017 (sobota) – Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej
10.00 godz. – początek pielgrzymki.

7. 14 października 2017 (sobota) – II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
9.30 – Rozpoczęcie w Sanktuarium św. Jana Pawła II i procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ,11.30 – konferencja.
12.00 –Msza św. pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

8.Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Gminna Rada Seniorów, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu zapraszają na uroczystości religijno-patriotyczne związane z 200 . rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicą usypania Kopca Kościuszki w Olkuszu. Uroczystości odbędą się 7 października 2017 r. a rozpoczną się od Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Bazylice św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy Świętej nastąpi uroczysty przemarsz mieszkańców pod Kopiec Kościuszki.

9. Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania prowadzone są w Gimnazjum Nr 3 u p. mgr Bożeny Szymonek i w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwać do 13 października. Odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania jest Ks. Piotr Janiczek – wikariusz. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się 20 października o godz. 17.00 na Mszy Św. pod przewodnictwem J. Em .Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

10.W poniedziałek Kościół będzie obchodził wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława- męczennika, w piątek- święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała ,a w sobotę św. Hieronima.

11. Od niedzieli rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec będzie odprawiany o godzinie 16.30.- serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej prostej, pięknej i skutecznej modlitwie.

12. W najbliższą niedzielę Róże Różańcowe zapraszają na Różaniec na godzinę 16.00 i o godzinie 17.00 będzie Msza Święta w intencji Kół Różańcowych. Przed bazyliką można będzie złożyć ofiarę na Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

13.Msza Święta wieczorna od 1 października będzie odprawiana o godzinie 17.00.

14.W dniach 29 i 30 września przez ziemię olkuską przejdzie 31 Rajd kpt. „ Hardego”, słynnego dowódcy partyzantów Armii Krajowej. Rajdowi towarzyszyć będzie widowisko historyczne „ Akcja na Wolbrom 1944” z udziałem, między innymi ,rekonstruktorów i zabytkowych pojazdów. Widowisko będzie można zobaczyć w piątek 29 września o godz. 19.00 na rynku w Wolbromiu.

15.W przyszłą niedzielę Parafia św. Maksymiliana w Olkuszu będzie przeżywała uroczystość konsekracji kościoła. To ważne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.30 i będzie tę uroczystość transmitowała TV TRWAM.