Jesteś tutaj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 17.09.2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 24 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2. Jutro o godzinie 15.00 nasza Parafia będzie się modliła, w kaplicy Św. Jana Kantego, w ramach sztafety modlitw o powołania kapłańskie – serdecznie zapraszamy.

3.Bóg zapłać wszystkim za pielgrzymowanie do Kalwarii Zebrzydowskiej . Z naszej Parafii pielgrzymowało 240 osób.

4. Trwają zapisy na ministrantów. Serdecznie zachęcamy młodych chłopców, którzy zechcieliby dołączyć do grona służby liturgicznej ołtarza. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili ich do służby ministranckiej. Zapisy prowadzi opiekun liturgicznej służby ołtarza Ks. Piotr Janiczek.

5. Idąc za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy, która prosiła o modlitwę różańcową, chcemy stworzyć parafialne – dziecięce Koło Różańca. Zapraszamy chętne dzieci na II spotkanie, które odbędzie się w piątek- 22 września o godzinie 17.00 w świetlicy parafialnej. Grupę poprowadzi Siostra Katarzyna.

6. Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania prowadzone są w Gimnazjum Nr 3 u p. mgr Bożeny Szymonek i w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwać do 13 października. Odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania jest Ks. Piotr Janiczek – wikariusz. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się 20 października o godz. 17.00 na Mszy Św. pod przewodnictwem J. Em .Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

7.W związku z trwającym Rokiem Świętego Brata Alberta organizowany jest wyjazd do Sanktuarium ECCE HOMO w Krakowie w dniu 17 października, gdzie o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta o uzdrowienie. Bliższe informacje odnośnie wyjazdów u Księdza Czesława- zapisy przyjmuje Pani Małgorzata.

8. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Rodziny GNIAZDO zaprasza na bezpłatne spotkania w ramach Klubu Rodziców BETANIA. Podczas spotkań o charakterze warsztatowym zaproszeni specjaliści podejmą kwestie związane z motywacja, rozwojem, kształtowaniem zdrowych relacji w rodzinie oraz wychowaniem potomstwa. Szczegóły na plakacie.

9/ W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będą odbierać cześć : w poniedziałek – święty Stanisław Kostka/ zakonnik – patron Polski/,w środę męczennicy św. Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i towarzysze- męczennicy, w czwartek święty Mateusz- Apostoł i ewangelista a w sobotę – św. Pio z Pietrelciny- prezbiter. Nasza Parafia posiada relikwie św. Ojca Pio/. W sobotę można będzie oddać cześć temu wielkiemu świętemu również przez ucałowanie jego relikwii.