Jesteś tutaj

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 10.09.2017 r.

XXIII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 23 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2. Wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali na Jasną Górę w Grupie Żółto-Niebieskiej, zapraszamy wraz z rodzinami na popielgrzymkowe spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 września w Chechle, i rozpocznie Mszą Świętą o godzinie 14.00.

3.Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 16 września. Zapisy zostały zakończone. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu koło Victorii. Z naszej Parafii pojedzie na pielgrzymkę 240 osób. Na Kalwarii o godzinie 9.00 Msza Święta na ołtarzu polowym pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka
ok. 10.30 (po Mszy św.) wyjście na dróżki Pana Jezusa oraz na dróżki Matki Bożej.
ok. 16.00 zakończenie. 4. Ogólnopolska kampania "Kromka Chleba Caritas"

4.W dniach od 17 do 24 września 2017 roku po raz 15. będzie trwać ogólnopolska kampania "Kromka Chleba Caritas". We wszystkich diecezjach i parafiach kampania ta odbywać się będzie pod wspólnym hasłem "Kromka chleba dla sąsiada". W niedzielę tj. 1 października zbierane będą do puszek ofiary dla najuboższych podopiecznych Caritas naszej Diecezji Sosnowieckiej.

5.W dniach 23-24 września (sobota-niedziela).odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasna Górę.
Program pielgrzymki:
Sobota, 23 września 2017 r.
15.30 – Msza Święta w Kaplica Bożej Częstochowskiej
16.45 – koncert i świadectwo zespołu Moja rodzina
19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach21.00 – Apel Jasnogórski
Niedziela, 24 września 2017 r.
9.00 – wykład Wychowanie dzieci i młodzieży 11.00 – Msza Święta na Szczycie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzeniem małżeństw i rodzin Królowej Polski

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7.Od poniedziałku Matka Boża w znaku figury fatimskiej zacznie nawiedzać rodziny w bloku Korczaka 2.

8.Odpowiadając na ogólnopolską akcję modlitwy różańcowej na granicy Polski organizowany jest wyjazd do Wisły w dniu 7 października, skąd po Mszy Świętej odprawionej w tamtejszym kościele zostaną odmówione 4 części różańca w pobliżu granicy. Jest to zarazem odpowiedź na wezwanie matki Bożej Fatimskiej do odmawiania różańca.

9.Idąc za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy, która prosiła o modlitwę różańcową, chcemy stworzyć parafialne – dziecięce Koło Różańca. Zapraszamy chętne dzieci na I spotkanie, które odbędzie się w piątek- 15 września o godzinie 17.00 w świetlicy parafialnej. Grupę poprowadzi Siostra Katarzyna.

10 .W związku z trwającym Rokiem Świętego Brata Alberta organizowany jest wyjazd do Sanktuarium ECCE HOMO w Krakowie w dniu 17 października, gdzie o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta o uzdrowienie. Bliższe informacje odnośnie wyjazdów u Księdza Czesława- zapisy przyjmuje Pani Małgorzata.

11.Jest możliwość wyjazdu do Wolbromia na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 18 września- bliższe informacje w biurze Radia Maryja i w kancelarii u Pani Urszuli.

12. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek, 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

13. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

14. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

15. W tym tygodniu wspominamy we środę 12 IX św. Jana Chryzostoma, biskupa wielkiego obrońcy wiary i wspaniałego kaznodzieję, a w sobotę 16 IX św. Korneliusza, papieża, i św. Cypriana, biskupa, męczenników, gorliwych obrońców Kościoła.

16. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas I szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.