Jesteś tutaj

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 3.09.2017 r.

XXII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 22 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2. Jutro, 4 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.
Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom oraz rodzicom życzymy światła Ducha Świętego oraz Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi Mszę Świętą przy kapliczce Olewinie.

3. W tym tygodniu będzie I czwartek miesiąca. Tego dnia Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.

4. Wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali na Jasną Górę w Grupie Żółto-Niebieskiej, zapraszamy wraz z rodzinami na popielgrzymkowe spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 września w Chechle, i rozpocznie Mszą Świętą o godzinie 14.00.

5.W dniu 6 września o godzinie 10.00 rozpocznie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia w Czeladzi w Parafii św. Stanisława BM.
Program:
10.00 – konferencja ks. Przemysław Szot
10.30 – koncert organowy Pana Józefa Skrzeka
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka, wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

6. Dnia 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
Tegoroczny Akt Poświęcenia jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września
1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.
Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

7.Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 16 września. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Koszt pielgrzymki wynosi 25 zł. od jednej osoby. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu koło Victorii.

8.Przypominamy rodzicom o obowiązku złożenia pisemnego oświadczenia, by w przedszkolach i szkołach została zorganizowana nauka religii. Obowiązek dotyczy rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną lub idą do klas pierwszych: w szkole podstawowej, oraz ponadgimnazjalnej. Możliwość złożenia takiej deklaracji zapewnia szkoła.

9.Spotkanie katechizujących w naszej Parafii odbędzie się we wtorek o godzinie 18.30 w domu parafialnym.

10.Wszystkim, którzy w miesiącu wrześniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne rocznice składamy najlepsze życzenia- Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11.Międzyparafialny Klub Sportowy NADZIEJA Olkusz ogłasza zapisy do sekcji akrobatyki sportowej. Testy sprawnościowe odbywają się codziennie w godzinach 16.00 – 18.00 w hali Sportowo Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a w Olkuszu. Bliższe informacje w gablocie.

12.Zmarli w miesiącu sierpniu nasi Parafianie ; śp. Wadas Tadeusz, Baranek Wanda, Cieślik Krystyna, Wójcik Zofia, Sarota Pelagia, Barczyk Marianna, Mossór Zofia, Zięba Stanisław, Szczepanowska Stanisława, Kaleciński Henryk, Piątek Janina, Mosur Augustyn, Wilkońska Stanisława, Karczewska Julia, Weryńska Magdalena, Kura Leokadia, Wroński Zbigniew, Madej Adam, Zając Stanisław, Picher Leona, Czarnecki Kazimierz, Nowakowski Wacław, Tomsia Władysław. Ojcze nasz…..Zdrowaś Mario….Wieczny odpoczynek….