Jesteś tutaj

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 27.08.2017 r.

XXI Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 21 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2.Wczoraj w Bogucinie Małym odbyło się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników, sponsorów i przyjaciół grupy Biało – Czerwonej oraz powakacyjne spotkanie Ministrantów i Lektorów wraz z rodzicami . Spotkanie poprzedziła Msza Św. przy krzyżu znajdującym się na terenie świetlicy. Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania i MDK oraz Zarządowi Klubu Sportowego w Bogucinie Małym za udostępnienie obiektów sportowych dla uczestników spotkania.

3. Jutro Kościół obchodzi wspomnienie św. Augustyna , we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie bł. Bronisławy. W piątek – 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny i tych , którzy stracili życie podczas ciemnej nocy okupacji.

4. Jeszcze można składać do kosza Caritas przybory szkolne dla potrzebujących uczniów. Bóg zapłać ofiarodawcom.

5.W sobotę Ksiądz Prałat Stefan Rogula będzie obchodził swoje imieniny. Życzymy Księdzu Prałatowi Bożego błogosławieństwa, opieki patrona św. Stefana, zdrowia i wszelkich łask. a w przyszłą niedzielę, 3 września, przypada dzień imienin księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza, aby Bóg darzył naszego Biskupa swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

6.W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusa- spowiedź będzie na Mszach świętych rannych i od godziny 16.00 do 18.30.Zachęcamy szczególnie uczniów, aby licznie skorzystali ze spowiedzi św. W I sobotę miesiąca Kościół czci Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w bazylice odmawiamy wszystkie cztery części różańca świętego oraz stanem łaski uświęcającej i Komunią Świętą chcemy odpowiedzieć na wołanie Matki Bożej w Fatimie. O godzinie 18.00 Msza Święta jest odprawiana w intencji Radia Maryja, TV TRWAM i innych katolickich środków służących ewangelizacji. Te dzieła wspieramy również ofiarnością.

7. W naszej Parafii Matka Boża Fatimska przyjmowana jest w znaku figury fatimskiej codziennie w 6 rodzinach/ wędruje 6 figurek/.Rejon ulic Mazaniec, Mazaniec Boczna, Czarnogórska, Kamyk wędrówka figury Matki Bożej Fatimskiej się już zakończyła. Bóg zapłać ZA ZŁOŻONE OFIARY z tego terenu. W intencji ofiarodawców zostaną odprawione Msze Święte. Od poniedziałku Matka Boża Fatimska, w znaku figury, będzie wędrować do rodzin Bogucina Małego oraz w Czarnym Lesie.

8.Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 16 września. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Koszt pielgrzymki wynosi 25 zł. od jednej osoby.

9. W 81 roku życia i 57 roku kapłaństwa odszedł do Pana

Śp. ks. Prałat STEFAN BOROWIEC
były proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Kielcach - Dąbrowie.
Msza św. żałobna pod przewodnictwem
ks. Dariusza Gącika - Wikariusza Generalnego
zostanie odprawiona
w poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r. o godz. 11.00
w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem
Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
zostanie odprawiona
w poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r. o godz. 15.30
w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach - Dąbrowie.
Ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Kostomłotach.
Ks. Stefan Borowiec w latach 1971- 1975 był wikariuszem w naszej Parafii.
Ojcze nasz…..Zdrowaś Mario….Wieczny odpoczynek….