Jesteś tutaj

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 20.08.2017 r.

XX Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 20 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2.W minioną niedzielę zakończyła się Olkuska Pielgrzymka na Jasną Górę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania do Pani Jasnogórskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali pielgrzymom, jako sponsorzy różnych darów i potrzebnego sprzętu oraz samochodów. Dziękujemy wszystkim służbom: medycznym, porządkowym, żywieniowym, muzycznym i całemu zapleczu pielgrzymkowemu, dzięki temu było możliwe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Bóg zapłać kapłanom- Księdzu Markowi Bigajowi jako głównemu dyrektorowi pielgrzymki, Księdzu Piotrowi Janiczkowi jako przewodnikowi naszej grupy biało-czerwonej , Ks. Czesławowi Rechulowi ,księdzu Marcinowi Słodczykowi ,który był przewodnikiem grupy rodzin, czyli grupy żółto- niebieskiej. Bóg zapłać siostrom zakonnym za pielgrzymowanie .Bóg zapłać wszystkim. Pątnicy pielgrzymowali nie tylko z własnymi intencjami, ale w modlitwie pamiętali o nas wszystkich. Radość, modlitwa, życzliwość, wdzięczność i bardzo pogodne znoszenie trudów – tak ogólnie można by podsumować dni pielgrzymowania. - Wszyscy Parafianie są wdzięczni pielgrzymom grupy Biało-Czerwonej i Żółto-Niebieskiej za modlitwę, za ofiarowane trudy w intencji pozostających w domach, zwłaszcza w intencji chorych i cierpiących, w intencji Kościoła Sosnowieckiego. Przygotować pielgrzymkę, to na wiele dni przed wyruszeniem w trasę ponosić trudy, zabiegać w sprawach organizacyjnych, przemyśleć te prawdy, którymi pragną karmić siostry i braci na trasie do Pani Jasnogórskiej. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta w sobotę 26 sierpnia o godz.10.00.

3. W Sobotę 26.08.2017r. o godz. 16.00 przy świetlicy w Bogucinie Małym odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników, sponsorów i przyjaciół grupy Biało – Czerwonej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. przy krzyżu znajdującym się na terenie świetlicy. Serdecznie zapraszamy.
Powakacyjne spotkanie Ministrantów i Lektorów odbędzie się w Sobotę 26.08.2017r. o godz. 16.00 w Bogucinie Małym przy Miejskim Ośrodku Kultury. Rozpoczęcie Mszą Św. w Bogucinie Małym przy krzyżu. Serdecznie zapraszamy.

4. 26 sierpnia odbędzie się powakacyjne spotkanie formacyjne Wspólnoty Emanuel. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego , następnie uwielbienie , adoracja , nauczanie , Msza Św. oraz tradycyjnie kawa, herbata . Zapraszamy wszystkich chętnych .

5. We wtorek Kościół obchodzi wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja – apostoła, w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej- Msze Święte będą o godzinie 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.

6. W zakrystii jest do nabycia album 25 -lecia Olkuskiej Pielgrzymki- można również nabyć płytę zespołu „ Pielgrzym”.

7. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka ksiądz Marek Bigaj został przeniesiony do Czeladzi do Parafii św. Mateusza . Ksiądz Marek nadal będzie pełnił dotychczasową funkcję Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Sosnowieckiej. Bardzo dziękujemy Księdzu Markowi za pracę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy, w nowym miejscu, Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej i patrona św. Marka.

7.Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.