Jesteś tutaj

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 13.08.2017 r.

XIX Niedziela Zwykła- Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 19 Niedziela zwykła w roku liturgicznym .W godzinach południowych na Jasną Górę wejdzie Olkuska Piesza Pielgrzymka. Msza Święta dla pielgrzymów będzie o godzinie 19.00 na szczycie Jasnej Góry.

2. W minionym tygodniu, na odpoczynek przy bazylice, zatrzymali się pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej i Andrychowa. Dziękujemy ofiarodawcom i Caritas za przygotowanie posiłku dla tych pielgrzymów.

3. Zachęcamy do kontynuowania materialnej troski misyjnej jak również prosimy o wsparcie w postaci przyborów szkolnych dla biedniejszych uczniów. Bóg zapłać.

4. Jutro Parafia Św. Maksymiliana obchodzi odpust ku czci swego patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczysta Msza Święta odpustowa będzie odprawiona o godzinie 18.00.

5. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawione będą według porządku niedzielnego. O godzinie 10.00 będzie Msza Święta za naszą Ojczyznę. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Parafia w Braciejówce obchodzić będzie odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej.

3. W czwartek będzie liturgiczne wspomnienie św. Jacka .

4.Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.