Jesteś tutaj

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 6.08.2017 r.
XVIII Niedziela Zwykła- Święto Przemienienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest 6 sierpnia - osiemnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie Święto Przemienienia Pańskiego.

2. Zapisy na pielgrzymkę do Grupy Biało-Czerwonej będą w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz 7 i 8 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. Zapisy do Grupy Rodzin, czyli Żółto – niebieskiej w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. o godzinie 10.00 oraz 1130. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj w bazylice i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

4. We wtorek Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu, w środę- święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy- patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek- św. Klary.

5.Pielgrzymka Olkuska wyruszy w środę 9 sierpnia z naszej bazyliki po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 8.00 . Mszę Świętą dla pielgrzymów odprawi Ksiądz Biskup Piotr Skucha. Przewodnikiem grupy pielgrzymkowej biało-czerwonej jest Ks. Piotr Janiczek, a pomaga mu na szlaku pielgrzymim Ks. Czesław Rechul. Pielgrzymka dojdzie na Jasną Górę w niedzielę 13 sierpnia w godzinach południowych. Dziękujemy wszystkim, którzy darami i sprzętem wspierają naszych pielgrzymów.

6.Od trzech lat w naszej diecezji jest możliwość uczestnictwa duchowego w pielgrzymce. Jakie owoce czekają na duchowego pielgrzyma? Chociaż nie idzie na pielgrzymkę uczestniczy w niej i korzysta ze wszystkich owoców pielgrzymowania. W imieniu pielgrzymów duchowych zanoszone są przed tron Matki Bożej intencje, które Duchowy pielgrzym składał przy dokonaniu zapisu. Ksiądz opiekun grupy duchowych pielgrzymów codziennie odprawia Mszę św. we wszystkich intencjach polecanych przez duchowych pątników. Jak zostać duchowym pielgrzymem?
Należy zapisać się w parafii oraz podać intencję która zostanie złożona przed tronem Matki Bożej. Duchowe pielgrzymowanie trwa pięć dni; od 9 do 13 sierpnia. Pielgrzymi duchowi łączą się duchowo z pielgrzymami na trasie, korzystając z materiałów przygotowanych dla pielgrzyma. Są to konferencje, rozważania różańcowe, Eucharystia. Wyrusz na pielgrzymi szlak. Chociaż nie będziesz z pielgrzymami ciałem – możesz być z nimi duchem. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Opiekunem duchowych pielgrzymów jest ks. Dariusz Nowak. Gorąco zachęcamy.

7. W tym tygodniu, na odpoczynek przy bazylice, zatrzymają się pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej i Andrychowa.

8. Zachęcamy do kontynuowania materialnej troski misyjnej jak również prosimy o wsparcie w postaci przyborów szkolnych dla biedniejszych uczniów. Bóg zapłać.