Jesteś tutaj

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 30.07.2017 r.

XVII Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest siedemnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Tydzień temu, podczas poświęcenia pojazdów nasi Parafianie złożyli ofiary w wysokości 5100 złotych na zakup pojazdów dla POLSKICH MISJONARZY. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Zapisy na pielgrzymkę do Grupy Biało-Czerwonej będą w niedzielę 30 lipca po Mszy Św. o godz. 10.00 dalej- w niedzielę 6 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz 4, 7 i 8 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00- serdecznie zapraszamy.

3.Grupa Rodzin zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak do Maryi na Jasną Górę w barwach żółto – niebieskich. Możliwość zapisów w naszej Parafii w każdą niedzielę po Mszach św. o godzinie 10.00 oraz 1130. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia 2017 r. w naszej bazylice i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

4.Od wtorku rozpoczyna się sierpień- miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. We wtorek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który próbował wyzwolić się spod panowania okupanta niemieckiego. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłaniała do budowania w sobie miłości Ojczyzny, potrzebnej nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

5.W środę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św./ Ojcze nasz i Wierzę w Boga/ oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Tego dnia o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pielgrzymka niewiast Diecezji Sosnowieckiej.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: * w poniedziałek , 31 lipca – św. Ignacy Loyola, * we wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Liguori, biskup i Doktor Kościoła. * W piątek , 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney patron proboszczów

7. W tym tygodniu przypada I czwartek- tego dnia modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za kapłanów, w I piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a w I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W I piątek spowiedź święta na Mszach świętych i od godziny 16.00.

8. Wszystkim , którzy w miesiącu lipcu będą przeżywać swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9 Zmarli w miesiącu lipcu nasi Parafianie;

śp. :Chwast Janina, Rogóż Józefa, Noga Maria, Tomsia Stanisław, Kaczmarczyk Jerzy, Filipkowska Janina, Stanek Robert, Kajda Zygmunt, Molendowski Kazimierz, Kocjan Marianna, Prorok Wiesława, Gałka Barbara, Piątek Stanisław, Ślęczka Jan, Podsiadło Tadeusz, Sowa Irena, Dusza Jolanta, Śladowski Szymon, Taborek Ryszard, Kopeć – Bahr Wiesława, Kamela Edward i nasz rodak Ks. Zbigniew Facler.

Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…