Jesteś tutaj

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 23.07.2017 r.

XVI Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest szesnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Tydzień temu, ofiarami do puszek w wysokości 4884 zł. nasi Parafianie wsparli naprawę po pożarze , katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za pomoc w zbiórce.

2. Zapisy na pielgrzymkę do Grupy Biało-Czerwonej będą w niedzielę 30 lipca po Mszy Św. o godz. 10.00 dalej- w niedzielę 6 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz 4, 7 i 8 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00- serdecznie zapraszamy.

3.Pielgrzymi XXXVI Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę zatrzymują się na postój w Olkuszu w dniu 28 lipca ok. godz. 13.30

4.Grupa Rodzin zaprasza do wyruszenia na tegoroczny, sierpniowy pielgrzymi szlak do Maryi na Jasną Górę w barwach żółto – niebieskich. Możliwość zapisów do Grupy Żółto – Niebieskiej w naszej Parafii w każdą niedzielę, począwszy od 16 lipca po Mszach św. o godzinie 10.00 oraz 1130. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia 2017 r. w naszej bazylice i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

5. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów. Kapłan święcący będzie stał przy ul. Basztowej i święcił pojazdy wyjeżdżające od Rynku. Zwyczajem lat ubiegłych i w ramach akcji wspomagającej polskich misjonarzy w zakupie pojazdów dla celów misyjnych, ofiary złożone przy poświęceniu będą przeznaczone na powyższy cel.

6. Jutro Kościół czci św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Apostoła i wspomina św. Krzysztofa, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny- rodziców NMP, a w sobotę Kościół wspomina św. Martę. Naszą odpustową uroczystość ku czci Św. Anny przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Kazimierz Bednarski z Zawiercia. Suma odpustowa z procesją będzie odprawiona o godzinie 13.00- serdecznie zapraszamy całą asystę, aby również w sposób zewnętrzny przeżyć odpust jak najuroczyściej. W środę-w dniu liturgicznego wspomnienia św. Anny- naszej Patronki Msze Święte będą odprawione o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00- przyjdźmy liczniej tego dnia do naszej świątyni , aby uczcić tę, która przez pokolenia odbiera tutaj cześć jako nasza patronka.

7. W dniu 17 lipca 2017 r., w 68 roku życia i w 41 roku kapłaństwa zmarł Ksiądz Zbigniew Facler- Proboszcz w parafii w Żarczycach Dużych. Msza święta w intencji Zmarłego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka została odprawiona 20 lipca 2017 r. (czwartek) o godz. 9.30 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach. Msza święta pogrzebowa, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka została odprawiona 20 lipca 2017 r. (czwartek) o godz. 13.30 w naszej Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Ksiądz Zbigniew Facler- rodak naszej Parafii został pochowany w grobie rodzinnym na naszym cmentarzu. Za spokój jego duszy ..Ojcze nasz… Zdrowaś Mario ….Wieczny odpoczynek