Jesteś tutaj

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 16.07.2017 r.

XV Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest piętnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ofiarami do puszek wspieramy naprawę po pożarze katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za pomoc w zbiórce.

2. Zapisy na pielgrzymkę do Grupy Biało-Czerwonej będą w niedzielę 30 lipca po Mszy Św. o godz. 10.00 dalej- w niedzielę 6 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz 4, 7 i 8 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

3.Pielgrzymi XXXVI Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę zatrzymują się na postój w Olkuszu w dniu 28 lipca ok. godz. 13.30

4. Bóg zapłać mieszkańcom Żurady , którzy gościli XXXII Wadowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

5.Grupa Rodzin zaprasza do wyruszenia na tegoroczny, sierpniowy pielgrzymi szlak do Maryi na Jasną Górę w barwach żółto – niebieskich.
Możliwość zapisów do Grupy Żółto – Niebieskiej będzie w Parafii św. Andrzeja Ap., w każdą niedzielę, począwszy od 16 lipca po Mszach św. o godzinie 10.00 oraz 1130. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia 2017 r. w naszej bazylice i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

6. W naszej bazylice w dzisiejszą niedzielę o godzinie 10.00 rozpoczniemy świętowanie czcigodnego Jubileuszu 250 – lecia wyniesienia do chwały ołtarzy Kościoła Powszechnego naszego proboszcza i profesora Akademii Krakowskiej Św. Jana Kantego. Główna UROCZYSTOŚĆ Jubileuszowa jest przewidziana z udziałem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w dniu odpustu Św. Jana Kantego 20 października o godzinie 17.00.

7. W dniu 20 czerwca Kościół wspomina Bł. Czesława- tego dnia imieniny obchodzi nasz ksiądz wikariusz Czesław Rechul- solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i patrona błogosławionego Czesława. W sobotę Kościół czci św. Marię Magdalenę.

8. Ze sprzedaży obrazów przedstawiających naszą bazylikę malarka Pani Irena Kiełtyka przekazała na konserwacje organów Hansa Hummla sumę w wysokości 5680 zł. Suma ta stanowi 75 % wartości razem sprzedanych obrazów. Bóg zapłać za ten dar i Bóg zapłać naszym Parafianom za zakup tych obrazów. W PTTK-u są obrazy, które były na wystawie w Krakowie, a które też można nabyć na cel konserwacji organów w naszej bazylice. Jeszcze kilka obrazów jest do nabycia w zakrystii naszej bazyliki.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów. Kapłan święcący będzie stał przy ul. Basztowej i święcił pojazdy wyjeżdżające od Rynku. Zwyczajem lat ubiegłych i w ramach akcji wspomagającej polskich misjonarzy w zakupie pojazdów dla celów misyjnych, ofiary złożone przy poświęceniu będą przeznaczone na powyższy cel.

10.Przy bocznym wyjściu z bazyliki jest kosz, do którego przez wakacje można składać przybory szkolne dla potrzebujących uczniów.

11. W salce świetlicy parafialnej naszej Parafii można w dniu 21 lipca o godzinie 19.00 można obejrzeć film : „ Bóg nie umarł”.