Jesteś tutaj

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 9.07.2017 r. XIV Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest czternasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym .

2. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 11.30 , nasz Parafianin Ojciec Janusz Gądek obchodzi w naszej bazylice srebrny jubileusz kapłaństwa- wspólnie z nim, dziękujemy Bogu za 25 lat służby Kościołowi w Zgromadzeniu Księży Zmartwychwstańców O. Janusza.

3. Zapisy na pielgrzymkę do Grupy Biało-Czerwonej będą w niedzielę 30 lipca po Mszy Św. o godz. 10.00 dalej- w niedzielę 6 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz 4,7 i 8 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

4.Pielgrzymi XXXVI Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę zatrzymują się na postój w Olkuszu w dniu 28 lipca ok. godz. 13.30

5.XXXII Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zawita do Żurady w dniu 15 Lipca w godz. popołudniowych – szczegółowe informacje na plakacie. W godzinach od 10.00 do 13.00 kwatermistrzowie będą odwiedzać domy, aby znaleźć nocleg. O godzinie 20.00 przy domu katechetycznym będzie spotkanie pielgrzymów z mieszkańcami- pielgrzymi serdecznie zapraszają.

6.Grupa Rodzin zaprasza do wyruszenia na tegoroczny, sierpniowy pielgrzymi szlak do Maryi na Jasną Górę w barwach żółto – niebieskich.
Możliwość zapisów do Grupy Żółto – Niebieskiej będzie w parafii św. Andrzeja Ap., w każdą niedzielę, począwszy od 16 lipca po Mszach św. o godzinie 10.00 oraz 1130. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia 2017 r. w naszej bazylice i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

7.W dniu 14 lipca o godzinie 19.00 w Sali Kominkowej siedziby PTTK w Olkuszu, Rynek 20 organizowany będzie odczyt- „ 250 rocznica kanonizacji św. Jana Kantego- 16 lipca 1767 r.”W naszej bazylice w niedzielę 16 lipca o godzinie 10.00 rozpoczniemy świętowanie tego czcigodnego Jubileuszu 250 – lecia wyniesienia do chwały ołtarzy Kościoła Powszechnego naszego proboszcza i profesora Akademii Krakowskiej Św. Jana Kantego. Główna UROCZYSTOŚĆ Jubileuszowa jest przewidziana z udziałem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w dniu odpustu Św. Jana Kantego 20 października o godzinie 17.00.

8. W dniu 11 VII przypada święto św. Benedykta opata – patrona Europy. 12 VII – św. Brunona z Kwerfurtu biskupa, pierwszego metropolita pogańskich Słowian zachodnich, 13 VII wspominamy Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku, a 15 VII św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów.

9. W dniu 11 lipca o godzinie 18.00 w naszej bazylice będzie odprawiona Msza Święta za pomordowanych Polaków w 74 rocznicę rzezi wołyńskiej.

10. Bóg zapłać Parafianom, którzy w minionym tygodniu brali udział w pielgrzymce chorych na Jasna Górę . Bóg zapłać również za modlitwę w intencji naszej Parafii- dziękujemy opiekunom pielgrzymów Księdzu Waldemarowi i Siostrze Irenie.