Jesteś tutaj

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 2.07.2017 r. XIII Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest trzynasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek i przywilej uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła.

3. W tym tygodniu patronują nam:
• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, dzieł misyjnych w Polsce
• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem.

4.Tydzień temu, z racji sprzedaży obrazów przedstawiających naszą bazyliką, malarka Pani Irena Kiełtyka przekazała 75 % na konserwację organów Hansa Hummla w naszej bazylice- ofiara ta wyniosła 3393 zł. Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu będzie I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.
a w I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź będzie na Mszach Świętych i od godziny 16.00 do 18.30 .

6. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 , nasz Parafianin Ojciec Janusz Gądek będzie obchodził w naszej bazylice srebrny jubileusz kapłaństwa- wspólnie z nim, będziemy dziękować Bogu za 25 lat służby Kościołowi w Zgromadzeniu Księży Zmartwychwstańców O. Janusza.

7.Przez całe wakacje w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godzinie 6.30. W kościele Św. Maksymiliana w Olkuszu ostatnia niedzielna Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 20.00.

8. Przez cały lipiec, sierpień i wrzesień stały konfesjonał w kaplicy św. Jana Kantego będzie czynny od godzinie 10.00 do 11.00.

9. W czerwcu Wolontariat Misyjny przy naszej bazylice wsparł misjonarzy Księży Werbistów, w ich posłudze ,następującymi darami ; wózek inwalidzki, okulary, rękawiczki lateksowe, strzykawki i igły, oraz środki czystości i higieny osobistej. Bóg zapłać ofiarodawcom i głównej koordynatorce tej posługi Pani Jadwidze Januszek. Nadal prosimy o wsparcie tej misyjnej służby potrzebującym.

10.Wszystkim , którzy w miesiącu lipcu będą przeżywać swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Zmarli w miesiącu czerwcu nasi Parafianie; śp. Fira Janina, Nocoń Sabina, Wiatrowska Stanisława, Majda Wiesław, Duraj Józefa, Sajdak Szymon, Januszek Marianna, Skoczek Zofia, Oliwa Janusz, Jarosz Kazimierz, Mitusiński Marian , Trakos Cecylia, Rudzki Marek, Stępińska Bożena, Pietras Barbara- Ojcze nasz…. Zdrowaś Mario…. Wieczny odpoczynek…..