Jesteś tutaj

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 18.06.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna odbywa się po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30. W Oktawie Bożego Ciała litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji eucharystycznej po Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godzinie 18.00. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała - w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych na placu kościelnym. Tradycyjnie prosimy grupy, które ubierały ołtarze w Boże Ciało, o przystrojenie ołtarzy na zakończenie oktawy. Zapraszamy całą asystę i wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości. Przypominamy, że w tym dniu będzie udzielone błogosławieństwo wszystkim dzieciom oraz nastąpi tradycyjne poświęcenie wianków.

2. W piątek będzie Dzień Ojca. O godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza Święta za zmarłych ojców-zapisów na tę intencję można dokonać w zakrystii lub kancelarii.

3. W piątek-Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ,a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek z racji Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie ma postu.

4.Spowiedź uczniów za zakończenie Roku Szkolnego będzie w czwartek od godziny 17.00.

5. Ksiądz Waldemar Kuś będzie obchodził dzień swoich imienin w piątek, a ksiądz Robert miał imieniny 7 czerwca.Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności – niech Chrystus Najwyższy Kapłan ciągle wspiera posługę kapłańską Księdza Roberta i Księdza Waldemara.

6. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie odprawiona w piątek o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców i wychowawców.

7. Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w dniu 9 lipca o godzinie 6.00 z parkingu przy hotelu Victoria. Zapisy i bliższe informacje w biurze, lub kancelarii parafialnej.

8.W sobotę -24 czerwca odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel .Spotkania rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 00 w Kaplicy św. Jana Kantego ,następnie będzie uwielbienie , adoracja , nauczanie , Msza Św. oraz tradycyjnie kawa, herbata . Zapraszamy wszystkich chętnych .

9.Parafialny Zespół Caritas przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem do Częstochowy w dniu 6 lipca br. Koszt wyjazdu 25 zł. Wyjazd z parkingu przy Victorii o godzinie 7.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.