Jesteś tutaj

Boże Ciało 15.06.2017 r.

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - 15.06.2017 r.
Boże Ciało
1.Bardzo dziękujemy Parafianom z następujących grup, za przygotowanie ołtarzy dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie:
Ołtarz I- Cech Rzemiosł Różnych, Rada Duszpasterska i Rodzice Służby Liturgicznej,
Ołtarz II- Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu,
Ołtarz III- Młodzież z grupy modlitewnej kol 3. 2-3. Ołtarz IV- Akcja Katolicka, Franciszkański Zakon Świeckich i Solidarność.

Serdecznie dziękujemy za kwiaty z lasów, pól i własnych ogrodów mieszkańcom: do I ołtarza z Żurady/ wszystkie kolonie/, do II z Sieniczna, do III z Olewina, Wiśliczki i Rabsztyna a do ołtarza IV z Czarnego Lasu, Bogucina Małego oraz z Podgrabia. Dziękujemy za udekorowanie mieszkań na trasie procesji. Dziękujemy za asystę: dzieciom, młodzieży, paniom i panom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu pod dyrekcja pana Jana Kućmierczyka, panu organiście Maciejowi Semli, siostrom zakonnym ,dzieciom przedszkolnym i z młodszych klas Szkoły Podstawowej za sypanie kwiatków. Dzieciom z klas III dziękujemy za przyjście na procesję w strojach od I Komunii Świętej. Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej , OSP za troskę o bezpieczeństwo uczestników procesji Bożego Ciała .Bóg zapłać wszystkim za przeżywanie w skupieniu i w nastroju modlitewnym tej uroczystej procesji.
2. W oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna odbywać się będzie po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30. W Oktawie Bożego Ciała litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji eucharystycznej po Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godzinie 18.00.