Jesteś tutaj

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 28.05.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.Dzisiaj jest VII Niedziela Wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2.Wczoraj klerycy V roku naszego seminarium przyjęli świecenia diakonatu. Módlmy się w ich intencji. Dnia 03.06.2017 o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej będzie miała miejsce uroczystość święceń prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji diakonów, zwłaszcza w czasie rozpoczynających się jutro rekolekcji przygotowujących do przyjęcia sakramentu święceń. Jednocześnie pamiętajmy, by prosić w modlitwach o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Jubileusz Diecezji
W ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej oraz 115-lecia Sosnowca, dnia 11 czerwca będziemy wspólnie świętować na Placu Papieskim.
W obchody tego dnia wpisuje się między innymi Marsz dla Życia i Rodziny na który zapraszamy wszystkie rodziny oraz wspólnoty parafialne.
Na obchody Jubileuszu są zaproszone również wszystkie oddziały Straży Pożarnej znajdujące się na terenie naszej Diecezji. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18:00 na Placu Papieskim oraz koncert Piotra Rubika o godz. 20:00. W międzyczasie na wszystkich (szczególnie na najmłodszych) czeka mnóstwo atrakcji.

4.W dzisiejszą niedzielę nasza Parafia gości księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszak w ramach Wizytacji Kanonicznej . O godzinie 6.45 Księdza Biskupa powitaliśmy przy głównym wejściu do bazyliki. Na wszystkich dopołudniowych Mszach Świętych Ksiądz Biskup z nami się modli, głosił Słowo Boże i udziela nam błogosławieństwa pasterskiego./ Po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 8.30 będzie w bazylice spotkanie z Księdzem Biskupem wspólnot i grup istniejących w naszej Parafii; serdecznie zapraszamy- Koła Różańca, III Zakon Świeckich Św. Franciszka, Akcje Katolicką, Caritas, Wspólnotę Emmanuel, Wspólnotę Maranatha, Wspólnotę KOL 3,2-3, Chór Parafialny, Radę Duszpasterską, Wspólnotę Adoracyjną Najświętszego Sakramentu z Grupy Pielgrzymkowej Żółto- niebieskiej Rodzin./
O godzinie 13.00 młodzież klas III Gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania.
Modlitwa na cmentarzu za zmarłych rozpocznie się o godzinie 15.15 przy bramie głównej.

5. W I czwartek miesiąca Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.
W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź będzie na Mszach Świętych i od godziny 16.00 do 18.30 .
W I sobotę miesiąca szczególną cześć odbiera Niepokalane Serce Maryi. Msza Święta o godzinie 18.00 jest odprawiana za Radio Maryja, TV TRWAM i inne media katolickie, które głoszą Ewangelię.

6.W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień zakończenie nabożeństw majowych..

7.W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszej bazylice: w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godz. 16.30.W dniu 1 czerwca Msza Święta o godzinie 18.00 będzie odprawiona za wszystkie dzieci naszej Parafii- w ten sposób chcemy wypraszać dla dzieci , z racji Dnia Dziecka, potrzebne laski i Boże błogosławieństwo.

8.Dnia 3 czerwca zapraszamy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę pod hasłem ; „ Idźmy i głośmy jak Maryja”. Wyjazd z parkingu koło Victorii o godzinie 7.15- zapisy u Pani Czarnotowej.

9.Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie w naszej bazylice 3 czerwca- początek o godzinie 21.00 – Msza Święta o godzinie 24.00- zaprasza Wspólnota Modlitewno- Ewangelizacyjna Kol 3, 2-3.

10. Z okazji Dnia Dziecka Wspólnota Emmanuel zaprasza na uwielbienie, w ramach którego będzie odprawiona Msza Św. w intencji dzieci oraz wieczór modlitewny ze świadectwami oraz modlitwą za dzieci w każdym wieku . Spotkanie odbędzie się 03.06.2017 o godzinie 18.00.