Jesteś tutaj

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 21.05.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiaj jest VI Niedziela Wielkanocna .

W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i Błogosławieństwo w pracy na roli. Procesja błagalna wokół bazyliki rozpocznie się przed Mszą Świętą odprawianą o godzinie 8.00.

2.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

3.W piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4.W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zwyczajowo w Piekarach Śląskich odbywa się w ostatnią niedzielę maja pielgrzymka mężczyzn. Z Żychcic o godzinie 7.00 wyruszają do Piekar mężczyźni z naszej diecezji.

5.W najbliższą sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą świecenia diakonatu. Módlmy się w ich intencji.

6. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców będzie we wtorek o godzinie 17.00.
Spowiedź uczniów klas III S.P Nr 5 i ich rodziców będzie w piątek o godzinie 16.00.

7.Uroczystość I Komunii Świętej uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 5 będzie w sobotę o godzinie 11.00.

8.W niedzielę -28 maja nasza Parafia będzie gościła księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszak w ramach Wizytacji Kanonicznej . Taka wizytacja odbywa się w parafiach co 5 lat. W tym roku, oprócz innych dekanatów w diecezji , nasz Dekanat Olkuski ma taki czas wizytacji.
O godzinie 6.45 Księdza Biskupa powitamy przy głównym wejściu do bazyliki. Na wszystkich dopołudniowych Mszach Świętych Ksiądz Biskup będzie z nami się modlił, głosił słowo Boże i udzielał nam błogosławieństwa pasterskiego. Po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 8.30 będzie w bazylice spotkanie z Księdzem Biskupem wspólnot i grup istniejących w naszej Parafii; serdecznie zapraszamy- Koła Różańca, III Zakon Świeckich Św. Franciszka, Akcje Katolicką, Caritas, Wspólnotę Emmanuel, Wspólnotę Maranatha, Wspólnotę KOL 3,2-3, Chór Parafialny, Radę Duszpasterską, Wspólnotę Adoracyjną Najświętszego Sakramentu z Grupy Pielgrzymkowej Żółto- niebieskiej Rodzin.
Na godzinę 11.30 zapraszamy dzieci I Komunijne i z innych klas.
O godzinie 13.00 ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas III Gimnazjum.
Nawiedzenie pasterskie naszego parafialnego cmentarza z modlitwą za zmarłych planujemy na godzinę 15.15- spotkanie przy głównej bramie- zapraszamy Parafian do tej wspólnej modlitwy.

9. W piątek, 26 maja przypada DZIEŃ MATKI. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy św. i nabożeństwie majowym. Msza Święta za zmarłe matki będzie odprawiona o godz.18.00- zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

10.W dzisiejszą niedzielę poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy będzie według takiego porządku:

14.30 -Stary Olkusz – z Mszą Św.
14.30-Podgrabie – z Mszą Św. później o godz. 16.00 – ul. Cegielniana i Wapienna ( bez Mszy Św.)
14.30 ul. 20 Straconych ( bez Mszy św.), Kaplica Sobieskiego 2
1530 Parcze – z Mszą św.

11.Dnia 3 czerwca zapraszamy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę pod hasłem ; „ Idźmy i głośmy jak Maryja”. Wyjazd z parkingu koło Victorii o godzinie 7.15- zapisy u Pani Czarnotowej.

12.Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie w naszej bazylice 3 czerwca- początek o godzinie 21.00 – Msza Święta o godzinie 24.00- zaprasza Wspólnota Modlitewno Ewangelizacyjna Kol 3, 2-3.