Jesteś tutaj

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu –14.05.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiaj jest V Niedziela Wielkanocna . We wtorek Kościół w Polsce będzie czcił św. Andrzeja Bobolę- prezbitera i męczennika- patrona Polski.

2.W niedzielę -28 maja nasza Parafia będzie gościła księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszak w ramach Wizytacji Kanonicznej . Taka wizytacja odbywa się w parafiach co 5 lat. W tym roku, oprócz innych dekanatów w diecezji , nasz Dekanat Olkuski ma taki czas wizytacji. W przyszłą niedzielę podamy dokładny program spotkania Księdza Biskupa z naszą wspólnotą parafialną.

3. Kościół Święty obchodzi setną rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Łączymy się naszą modlitwą z papieżem Franciszkiem, aby mieć wspólnotę z tymi wydarzeniami zbawczymi w Fatimie.

4.Rodziny, u których dzisiaj gości w znaku figurki Matka Boża Fatimska, prosimy , o podejście po Mszy Świętej do zakrystii po specjalny modlitewnik nawiedzenia.

5.W dzisiejszą niedzielę poświecenie pól według takiego porządku :
14.30 - Kamyk ( 2 ołtarze ) ul. Czarnogórska, Mazaniec i Mazaniec Boczna – bez Mszy Św., a o godz.16.00 ul. Sikorka – bez Mszy Św.
14.30 Wiśliczka – z Mszą Św.

6.W przyszłą niedzielę poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy będzie według takiego porządku:
14.30 -Stary Olkusz – z Mszą Św.
14.30-Podgrabie – z Mszą Św. później
16.00 – ul. Cegielniana i ul. Wapienna ( bez Mszy Św.)
14.30 ul. 20 Straconych ( bez Mszy św.), Kapliczka ul. Sobieskiego 2
1530 Parcze – z Mszą św.

7.W Dniu Matki- 26 maja o godzinie 18.00 w naszej bazylice będzie odprawiona Msza Święta za zmarłe mamy- zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.