Jesteś tutaj

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 30.04.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiejsza trzecia Niedziela Wielkanocna rozpoczyna IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny, a w przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw w intencji powołań do służby w Kościele.  

 

2.W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia 2017 odbyła się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na rzecz ofiar konfliktu syryjskiego. Przed naszą bazyliką złożono ofiary w wysokości 6860 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za pomoc w zbiórce.  

 

3.W dzisiejszą niedzielę przed bazyliką odbywa się kwesta do puszek na leczenie Agnieszki i Michaliny. Kwestę organizuje ZS Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu. Bóg zapłać ofiarodawcom.  

 

4.Nabożeństwo Majowe odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedzielę o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby przez udział we wspólnym śpiewie Litanii do Matki Bożej oddawać cześć Tej, która jest Matką Zbawiciela i została nam dana jako nasza Matka. Cieszy nas to, że wielu naszych Parafian gorliwie dba o piękno krzyży i kapliczek i chętnie przy nich gromadzą się wierni w maju na wspólną modlitwę. Bóg zapłać.

 

5.W I czwartek miesiąca Kościół czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i modli się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W kaplicy Św. Jana Kantego wspólna adoracja będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź będzie na Mszach Świętych i od godziny 16.00 do 18.30 ,a w I sobotę miesiąca szczególną cześć odbiera Niepokalane Serce Maryi. Msza Święta o godzinie 18.00 jest odprawiana za Radio Maryja, TV TRWAM i inne media katolickie, które głoszą Ewangelię. Te dzieła wspieramy również naszymi ofiarami.  

 

6.W poniedziałek Kościół wspomina św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek Św. Atanazego a w środę – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski- Głównej Patronki Polski. Msze Święte w tę Uroczystość będą według porządku niedzielnego. Msza Święta o godzinie 10.00 odprawiona będzie za Ojczyznę. Msza Święta w Olewinie będzie o godzinie 9.00 a w Żuradzie o godzinie 10.30.Wspomnienie św. Floriana będzie w czwartek. Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba będzie w sobotę.  

 

7.Spowiedź święta dla uczniów klas trzecich SP Nr 1 i SP Żurada oraz ich rodziców będzie w czwartek o godzinie 16.00, a I Komunia Święta dla tych dzieci będzie w sobotę o godzinie 11.00.  

 

8.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy już modlitwy na poświęcenie pól. Żurada z Mszą Świętą- godzina 14.30 Sieniczno z Mszą Świętą- godzina 14.30 Rabsztyn z Mszą Świętą- godzina 14.30 Ul.29 Listopada- bez Mszy Świętej- godzina 16.00

 

  9.Wszystkim, którzy w miesiącu maju będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

  10. Zmarli w ostatnim czasie nasi Parafianie- wszyscy śp.:

 

Marian Wąs, Zofia Piątek, Stanisława Durma, Mateusz Mróz, Sebastian Bąk, Józef Kaczmarczyk, Adela Kuśmierczyk, Wiesława Kluczewska, Czesław Pacia, Kazimierz Dziadkiewicz, Waleria Świerczek, Zofia Banasik, Irena Bolla, Marianna Książek, Barbara Deręgowska – Piechowicz, Barbara Kallista – Ojcze nasz….. Zdrowaś Mario……. Wieczny odpoczynek……