Jesteś tutaj

Niedziela Miłosierdzia

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 23.04.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- Niedziela Miłosierdzia

1.Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście „ Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Bóg zapłać za dar jałmużny wielkopostnej przekazanych dzisiaj w skarbonkach Caritas. Dzisiaj o godzinie 15.00 w bazylice będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach /stan łaski uświęcającej, sakramentalna Komunia Święta, modlitwa w intencjach papieskich, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu/ za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy, albo przynajmniej za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz, Wierze w Boga, dodając wezwanie do Jezusa Miłosiernego/ np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie/. Udziela się odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i maja zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii Świętej, odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego/ np. Jezu ufam Tobie

2.W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia 2017 we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na rzecz ofiar konfliktu syryjskiego. Decyzję o zbiórce podjęła Konferencja Episkopatu Polski .

2a.Dzisiaj o godz. 18.00 w naszej bazylice wystąpią mezzosopranistka Monika Korybalska i baryton Michał Kutnik-oboje są solistami Opery Krakowskiej, którym akompaniować będzie pianistka Kristina Kutnik; w programie wieczoru muzyka sakralna m.in. Jana Sebastiana Bacha, Schuberta, Albinoniego, Mozarta, Rawela i Morricone. W ostatnim dniu III FSiMS – 28 kwietnia, o godz. 19.00, również w naszej bazylice ,odbędzie się koncert Zespołu Cracovie Ensemble. Powstały w 1999 r. Cracovie Ensemble składa się z najlepszych instrumentalistów Opery Krakowskiej, w jego repertuarze dominują dzieła z epoki baroku i klasycyzmu; zespół koncertował z wieloma wybitnymi solistami. Serdecznie zapraszamy. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ks. Dr Piotr Skucha – Biskup Pomocniczy Diecezji Sosnowieckiej, Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Paweł Piasny – Starosta Powiatu Olkuskiego, Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.! Wszystkie koncerty są bezpłatne.

3.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4.Spotkanie modlitewne Wspólnoty Emmanuel rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00 w kaplicy św. Jana Kantego.

5.Dnia 29 kwietnia 2017r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w 100 rocznicę objawień fatimskich i w 25 rocznicę powstania Diecezji Sosnowieckiej. Hasło pielgrzymki: "Okazać wdzięczność Maryi". Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp. Grzegorz Kaszak. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Do udziału serdecznie zaprasza kustosz sanktuarium. Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu koło Victorii.

6.W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się kwesta do puszek na leczenie Agnieszki i Michaliny. Kwestę organizuje ZS Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu.

7. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha-biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

8. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

9. Tydzień zakończymy w sobotę 29 IV liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

10. Przyszła niedziela - trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

11.Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w terminie 24-26.06.2017r. Informacje i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl /

12. W minionym tygodniu imieniny obchodziła siostra Agnieszka a ksiądz Marek będzie czcił swego patrona we wtorek- solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

13. Msza święta za maturzystów będzie odprawiona w piątek o godzinie 8.00- zapraszamy do wspólnej modlitwy.